«Բորուսիայի» գլխավոր տնօրեն Հանս Յոախիմ Վացկեն հերքել է Հայաստանի հավաքականի ու «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի՝ նախկին ակումբ վերադառնալու հնարավորությունը։
«Ես բոլորից լավ գիտեմ նրա տրանսֆերի մանրամասները։ Նրա վերադարձը կարելի է պատկերացնել միայն շատ վառ երևակայություն ունենալու դեպքում», – ասել է նա Bild am Sonntag-ին։
Ըստ շրջանառվող լուրերի, Մխիթարյանը կարող է տեղափոխվել Միլանի «Ինտեր» վարձավճարի հիմունքներով։ Իտալական ակումբն ունի հայ կիսապաշտպանի տրանսֆերը գնելու ցանկություն, սակայն չի կարող անել դա՝ ֆինանսական «ֆեյր-փլեյի» կանոններից ելնելով։ Ակումբը չի կարող դուրս գալ ՈՒԵՖԱ հաստատած ծախսերի նորմատիվից:
Համաձայն ՈՒԵՖԱ կանոնակարգի, 2015/2016, 2016/17 և 2017/18 շրջաններում եվրոպականակումբների ծախսերը չեն կարող գերազանցել եկամուտներն ավելի քան 5 մլն եվրոյով, իսկ նրանց կուտակված պարտքը չպիտի գերազանցի 30 մլն եվրոյի շեմը։

Генеральный директор «Боруссии» Ханс-Йоахим Ватцке заявил, что возвращение полузащитника сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна в Дортмунд возможно только при безумном воображении.
«Я знаю финансовые детали перехода Мхитаряна в МЮ как никто другой. Именно поэтому его возвращение возможно только при безумном воображении»,- заявил Ватцке в интервью германскому изданию Bild am Sonntag.
Согласно распространяющимся слухам, миланский «Интер» заинтересован в подписании Генриха Мхитаряна. Боссы клуба не верят, что им удастся переманить армянина на постоянную основу и чувствуют, что более реальным является временный переезд армянина.