Հայաստանում Beeline-ը Ամերիաբանկի հետ համատեղ գործարկել է pay.beeline.am հարթակը, որով օգտատերերը կարող են բանկային քարտի առցանց օգտագործմամբ վճարել Beeline-ի և այլ ծառայությունների դիմաց:
Pay.beeline.am-ի օգնությամբ օգտատերը կարող է բոլոր ծառայությունները ներառել ընդհանուր զամբյուղում և վճարել մեկ գործարքով։ Համակարգը թույլ է տալիս նաև ստեղծել և պահպանել ծառայությունների խմբեր՝ հետագայում դրանց համար արագ վճարումներ կատարելու նպատակով։ Բացի այդ, առաջինը հայաստանյան օպերատորներից Beeline-ը տրամադրում է բաժանորդներին «Ինքնաշխատ վճարումներ» ծառայությունը, որի շնորհիվ պարտքի առկայության դեպքում ամեն ամիս տվյալ ծառայության կամ ծառայությունների խմբի վճարումը կկատարվի ավտոմատ, իսկ օգտատերը նախապես կստանա SMS ծանուցում։
Օգտատերը կարող է վճարային քարտը կցել իր անձնական էջին և վճարումներ կատարել առանց քարտային տվյալների մուտքագրման։
Ամերիաբանկը հնարավորություն է ընձեռել անմիջապես Beeline-ի կայքից կատարել քարտերով առցանց գործարքներ, այդ թվում նաև` կոմունալ վճարումներ: Քարտերով առցանց գործարքները կատարվում են Ամերիաբանկի կողմից մշակված vPOS վճարային գործիքի միջոցով, և VbV (Verified by VISA) և 3DSecure բարձրակարգ տեխնոլոգիաների օգնությամբ ապահովվում է գործարքների բարձր անվտանգություն:
«Մեզ համար առաջնային նշանակություն ունի մեր բաժանորդների հարմարավետությունը և մենք առաջարկում ենք պարզ և հարմար առցանց լուծումների լայն ընտրություն։ Մեր բաժանորդները առցանց կարող են ծառայություններ ակտիվացնել, հեռախոսներ կամ SIM քարտեր պատվիրել և վճարել Beeline կապի ծառայությունների համար։ Իսկ այժմ «Ամերիաբանկ»-ի հետ միասին գործարկած մեր համակարգի շնորհիվ օգտատերերը կարող են առցանց վճարել ոչ միայն Beeline-ի, այլ նաև այլ ծառայությությունների դիմաց՝ առանց ժամանակի կորստի և որևէ միջնորդավճարի», – նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Կարևորելով առցանց ծառայությունների զարգացումը` մենք շարունակում ենք հանդես գալ նորամուծություններով և միաժամանակ ողջունում ենք այդ ուղղությամբ նոր նախաձեռնությունները` մեր մասնակցությունն ունենալով նման գործընթացներում: Beeline-ի հետ Ամերիաբանկի հերթական համագործակցությունը միտված է հաճախորդների համար վճարումների կատարման առավելագույն հարմարավետության ապահովմանը, ցանկացած բանկի ԱրՔա,Visa և MasterCard համակարգերի շրջանակներում թողարկված վճարային քարտերով առցանց վճարումների նոր հնարավորությունների ստեղծմանը»,- նշել է Ամերիաբանկի Տեխնոլոգիաների և գործառնությունների գծով տնօրեն Բուրաստան Մովսիսյանը: pay.beeline.am կայքից օգտվելու համար անհրաժեշտ է մուտքագրել քաղաքային հեռախոսահամարը կամ տվյալ կոմունալ ծառայության անհատական կոդը, բանկային քարտի տվյալները և վճարվող գումարի չափը: Համակարգում հնարավոր է տեսնել նախորդ ամիսների վճարային կտրոնները և անհրաժեշտության դեպքում տպել դրանք, կամ ուղարկել էլ. հասցեին:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելե՛ք http://pay.beeline.am կայք, գրեք Beeline-ի Facebook-յան պաշտոնական էջին, կամ կապվեք մեզ հետ՝ 0611 անվճար հեռախոսահամարով։

Beeline and Ameriabank announced on Monday, December 25 that they are launching the pay.beeline.am platform in Armenia. This new online platform enables customers to make payments for Beeline and other services online using bank cards.
At pay.beeline.am users can add all the services they need to pay for to one batch and pay with only one transaction. The system enables you to create and save batches of services to make quick payments later. In addition, Beeline is the first mobile operator in Armenia to provide automated payment service, so that any outstanding debt in relation to any service or batch of services is paid automatically and the subscriber gets an SMS alert before each payment.
Payment cards can be linked to personal user accounts to make payments without having to enter card details.
Ameriabank makes it possible to perform online card payments, including utilities, directly from Beeline’s website. The vPOS tool developed by Ameriabank is used to make payments online; security is ensured through VbV and 3DSecure technologies.
Andrey Pyatakhin, CEO at Beeline Armenia, said: “Convenience for our customers is what matters most to us, so we offer a big choice of simple and easy online solutions. Our subscribers can activate services, order phones or SIM cards and pay for Beeline services online, and now this new system we are launching together with Ameriabank will enable users to make payments for other services as well as Beeline without wasting time or incurring extra fees”.
Burastan Movsisyan, CTSO at Ameriabank, said: “Online business is an important strategic line of ours, and we never stop coming up with innovations. We welcome all initiatives of others and we are happy to bring our input. The aim of this new project with Beeline is to provide users with new tools and make online payments as easy and comfortable for customers as possible, so that payments can be made freely using ArCa, Visa or MC cards of any bank”.
To use pay.beeline.am you need to enter your landline phone number or the individual code for the utility you want to pay for, card details and the amount to be paid. The system enables you to view, print or email previous months’ slips.