Առցանց դրամահավաքի Kickstarter հարթակում ներկայացվել է աշխարհում ամենափոքր բջջային հեռախոսի նախագիծը: Այս մասին գրում է ռուսաստանյան Lenta կայքը:
Zanco Tiny T1 կոչվող հեռախոսի երկարությունը 47 մմ է: Այն մշակվել է Clubit New Media ընկերության կողմից:
Tiny T1-ում կարելի է մուտքագրել առավելագույնը 300 կոնտակտ: Հեռախոսը պահպանում է վերջին 50 հաղորդագրությունը և 50 զանգը:
Tiny T1-ն նախատեսված է nano-SIM քարտի համար, ունի OLED էկրան ու 13 ձայնային հրահանգի հնարավորություն: Այն մարտկոցի լիցքավորումը կարող է պահել 3 օր:

На платформе Kickstarter появился проект Zanco Tiny T1, собирающий деньги на производство самых маленьких мобильных телефонов в мире.
Сообщается, что разработкой телефона занималась компания Clubit New Media, Ltd. Его длина составляет 47 миллиметров, что составляет половину большого пальца руки, пишет Lenta.ru со ссылкой на HypeBeast.
Tiny T1 может хранить в себе до 300 контактов, 50 сообщений и 50 последних вызовов. С него можно звонить и писать сообщения. Телефон оснащен входом для nano-SIM, OLED-дисплеем и 13 голосовыми командами. Сохранять заряд батареи он может в течение трех дней.