Իտալական «Ինտեր» ակումբի տնօրեն Լուչիանո Սպալետին բացառել է անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխությունը ակումբ:
Այս մասին գրում է բրիտանական Express-ը:
«Մխիթարյանը, Պաստորեն, Վերդին կարժենան €30 մլն, իսկ մենք չունենք այդքան (գումար- խմբ.)»,- ասել է Սպալետին:
Ավելի վաղ միջազգային մամուլում լուրեր էին շրջանառվում այն մասին, որ «ՄՅՈւ» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն մտադիր է վաճառել Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանին: Նրան հնարավոր գնել ցանկացող ակումբների շարքում ակտիվորեն շրջանառվում էին «Ինտերի» և Դորտմունդի «Բորուսիայի» անունները:

Главный тренер «Интера» Лучано Спаллетти ответил на вопрос о возможном усилении состава.
По его словам, у клуба нет денег на приобретение полузащитника сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна.
«Генрих Мхитарян, Хавьер Пасторе, Симоне Верди – они будут стоить по €30 млн, которых у нас нет», — сказал тренер на пресс-конференции, пишет Express.
Ранее сообщалось, что «Интер» заинтересован в Мхитаряне. В конце декабря стало известно, что руководство «Интера» начало обсуждать возможность приобретения полузащитника сборной Армении.Директор «нерадзурри» Вальтер Сабатини встретился с агентом футболиста Мино Райолой.