Իտալական «Ինտերը», որը մտադիր է ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում հզորացնել միջին գիծը, Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի թեկնածությունից բացի նաև այլ տարբերակներ է դիտարկում, եթե վերջինիս տրանսֆերը չկայանա:
Իտալական թիմը որպես այլընտրանքային տարբերակ դիտարկում է «Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Ռաֆինյի Ալկանտարայի թեկնածությունը, գրում է Championat.com-ը La Gazzetta dello Sport-ի վրա հղումով:
Պարբերականը նշում է, որ երկուսին ակումբը գնել չի կարող, քանի որ նրանք ԵՄ անդամ երկրներից չեն, իսկ «Ինտերի» կազմում միայն 1 տեղ է մնացել ԵՄ անդամ չհանդիսացող երկրից ֆուտբոլիստի համար:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Ինտերը» հետաքրքրված է Մխիթարյանով: Դեկտեմբերի վերջին հայտնի դարձավ, որ «Ինտերը» սկսել է քննարկումները Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպանին ձեռք բերելու շուրջ, սակայն ավելի ուշ ակումբի տնօրեն Լուչիանո Սպալետին հայտարարեց, որ ակումբը բավարար գումար չունի Մխիթարյանին գնելու համար:

10 Январь 2018 - 06:57 AMT
Футбольный клуб «Интер», который в зимнее трансферное окно хочет усилить среднюю линию, рассматривает и другие варианты помимо возможной аренды хавбека сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна на случай, если этот трансфер не состоится.
Итальянская команда в качестве альтернативного варианта рассматривает кандидатуру полузащитника «Барселоны» Рафиньи Алькантары, пишет Championat.com со ссылкой на La Gazzetta dello Sport.
При этом издание отмечает, что обоих футболистов нерадзурри приобрести не сможет, так как они не являются членами Евросоюза, а в составе «Интера» осталось одно место для игрока не из европейского государства.
Ранее сообщалось, что «Интер» заинтересован в Мхитаряне. В конце декабря стало известно, что руководство «Интера» начало обсуждать возможность приобретения полузащитника сборной Армении. Однако позже главный тренер «Интера» Лучано Спаллетти заявил, что у клуба нет денег на приобретение Мхитаряна.