Նեյմարի համար անցումը ՊՍԺ նահանջ էր: Այդ մասին հայտարարել է Բրազիլիայի ֆուտբոլի հավաքականի լեգենդ Ռոնալդոն՝ երկրպագուների հետ զրույցում պատասխանելով այն հարցին, թե որտեղ կգերադասեր տեսնել Նեյմարին՝ «Բարսելոնայում» թե ՊՍԺ-ում:
«Սպորտային տեսակետից Նեյմարի որոշումը հետքայլ էր: Սակայն ցանկացած ֆուտբոլիստ բախվում է նման մարտահրավերների»,-ասել է նա, հայտնում է Eurosport-ը Marca-ի վրա հղումով:
«Ժամանակին ինքս խաղացել եմ «Բարսելոնայի» կազմում, տեղափոխվելով այդ թիմ «Ինտերից», երբ իտալական առաջնությունը շատ ավելի հզոր էր»,-հավելել է Ռոնալդոն:
Նեյմարը ՊՍԺ է տեղափոխվել «Բարսելոնայից» ռեկորդային 222 մլն եվրոյով: 2017/18 խաղաշրջանում Նեյմարը 22 հանդիպման է մասնակցել՝ 20 գոլի և 14 գոլային փոխանցման հեղինակ դառնալով:

Легенда сборной Бразилии Роналдо в разговоре с болельщиками ответил на вопрос, предпочел бы он видеть бразильского футболиста Неймара в «Барселоне» или ПСЖ.
По словам Роналдо, переход из «Барселоны» в ПСЖ для Неймара стал шагом назад.
«Со спортивной точки зрения решение Неймара – это шаг назад. Но с подобными вызовами сталкивается любой. В свое время я выступал за «Барселону» и перешел оттуда в «Интер», когда итальянский чемпионат был намного сильнее», – сказал Роналдо, пишет Eurosport со ссылкой на Marca.
Неймар перешел в «ПСЖ» из «Барселоны» за рекордные 222 млн евро. В сезоне-2017/18 Неймар провел 22 матча, забил 20 голов и отдал 14 голевых передач.