Հունվարի 13-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 13-ի ցերեկը, 14-ի գիշերը, 17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 14-ի ցերեկը, 15-16-ը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Դժվարանցանելի է Վարդենյաց լեռնանցքը, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը, իսկ կցորդիչով ավտոմեքենաների համար՝ Մ-4 ավտոճանապարհի Ոսկեպար-Կիրանց հատվածը, տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Լոռու մարզի Սպիտակ և Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքներում տեղումներ ձյան տեսքով, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին մառախուղ է:
Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհին տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Նախարարությունը բոլոր վարորդներին հորդորում է մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար:
Հունվարի 12-ին, ժամը 11.30-ին ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 69 տրանսպորտային միջոց (57 բեռնատար և 12 մարդատար):

13 января, по положению на 10:00, на территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
Труднопроходимы перевал Варденяц, автодорога Сотк-Карвачар, а для автомобилей с прицепом – участок Воскепар-Киранц трассы М-4. В городах Спитак Лорийской области и Апаран Арагацотнской области РА наблюдаются осадки в виде снега, на автодороге Сотк-Карвачар – туман. На автодороге Сисиан-Горис местами образовался гололед.
МЧС Армении рекомендует водителям ездить на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами. Согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия и департамента ЧС МВД Грузии данным, автодорога Степанцминда-Ларс открыта только для легковых автомобилей.
Согласно данным центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, с российской стороны на границе наблюдается скопление 69 транспортных средств – 57 грузовиков и 12 легковых автомобилей.