Լոնդոնի «Արսենալի» նախկին կիսապաշտպան Փոլ Մերսոնը կարծում է, որ ակումբը պետք է իր չիլիացի հարձակվողին փոխարինի Հայաստանի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանով:
«Կարծում եմ՝ Սանչեսին վաճառելով ՄՅՈւ-ին և ձեռք բերելով Մխիթարյանին, «Արսենալը» լավ գործարք կկնքի: Կարծում եմ, որ Մխիթարյանն ԱՊԼ լավագույն ֆուտբոլիստներից է»,-ասել է Մերսոնը, գրում է Sports.ru-ն:
«ՄՅՈւ-ում Մխիթարյանը կորցրեց իր ինքնավստահությունը: Եթե «Արսենալում» նա սկսի խաղալ, ինչպես խաղում էր Դորտմունդի «Բորուսիայում», ապա ակումբը կունենա լիգայի լավագույն խաղացողներից մեկին»,-ասել է Մերսոնը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» պայքարի մեջ է մտել Ալեքսիս Սանչեսիհամար: Ակումբը մոտ 28 մլն եվրո է առաջարկել «Արսենալին» չիլիացի ֆուտբոլիստի համար, իսկ իրեն Սանչեսին՝ շաբաթական 280.000 եվրոյից ավելի:Ըստ The Guardian-ի, Մոուրինյոն պատրաստ է գործարքում ներառել նաև Հենրիխ Մխիթարյանին:

15 Январь 2018 - 10:15 AMT
Бывший полузащитник лондонского «Арсенала» Пол Мерсон считает, что «канониры» должны обменять чилийского нападающего лондонского «Арсенала»Алексиса Санчеса на полузащитника сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна.
«Думаю, продажа Санчеса в МЮ и приобретение Мхитаряна будет для «Арсенала» хорошей сделкой. Считаю, Мхитарян – один из лучших игроков в АПЛ»,- отметил Мерсон, пишет Sports.ru.
«В МЮ у него пропала уверенность. Если в «Арсенале» он заиграет, как в дортмундской «Боруссии», то «канониры» получат одного из лучших игроков лиги», — заявил Мерсон.
Ранее отмечалось, что «Манчестер Юнайтед» вступил в борьбу за чилийского футболиста, нападающего «Арсенала» Алексиса Санчеса.Главный тренер МЮ Жозе Моуринью рассчитывает опередить тренера «Манчестер Сити» Хосепа Гвардиолу и предлагает «Арсеналу» около 28 миллионов евро за чилийца, а самому игроку больше 280 тысяч евро в неделю, которые пообещали «горожане».Моуринью готов включить в сделку полузащитника сборной Армении и МЮ Генриха Мхитаряна.