Hulu սթրիմինգային ծառայությունը հրապարակել է «Սպասուհու պատմությունը» սերիալի երկրորդ եթերաշրջանի թրեյլերը, որը նկարահանվել է կանադացի գրող Մարգարեթ Էսթվուդի վեպի հիման վրա:
Նոր եթերաշրջանի գործողությունը կծավալվի Էսթվուդի վեպից անկախ: Ըստ գործադիր պրոդյուսեր Ուորեն Լիթլֆիլդի, երկրորդ եթերաշրջանը պատմում է, թե ինչպես է առաջացել Գիլեադ Հանրապետությունը, գրում է Meduza-ն:
Գլխավոր հերոսուհու դերակատար Էլիզաբեթ Մոսսը նշել է, որ նոր սերիաները շատ մռայլ են լինելու՝ «ավելի մռայլ, քան առաջին եթերաշրջանում, եթե դա հնարավոր է»:
Մոսսից բացի սերիալում նկարահանվել են նաև Ջոզեֆ Ֆայնսը և Իվոննա Ստրախովսկին: Երկրորդ եթերաշրջանը կսկսվի 2018-ի ապրիլին:
«Սպասուհու պատմությունը» սերիալի առաջին եթերաշրջանը թողարկվել է 2017-ի ապրիլին: Սերիալը պատմում է Գիլեադ բռնատիրական հանրապետության մասին, որն առաջանում է ԱՄՆ տեղում: Գիլեադում ցածր ծնելիություն է, ուստի առողջ կանանց հեռացնում են ընտանիքից և վերածում Սպասուհիների: Նրանք երեխաներ են ծնում Կոմանդորների համար՝ հանրապետության վերնախավի տղամարդկանց, որոնց կանայք չեն կարող երեխա ունենալ:

Стриминговый сервис Hulu опубликовал трейлер второго сезона сериала «Рассказ служанки», снятого по роману канадской писательницы Маргарет Этвуд.
Действие нового сезона будет разворачиваться отдельно от романа Этвуд. По словам исполнительного продюсера «Рассказа служанки» Уоррена Литтлфилда, второй сезон расскажет, как появилась Республика Гилеад, пишет Meduza.
Исполнительница главной роли Элизабет Мосс отметила, что новые серии будут очень мрачными: «мрачнее, чем первый сезон, — если это возможно».
Помимо Мосс в «Рассказе служанки» снялись Джозеф Файнс и Ивонн Страховски. Второй сезон начнется в апреле 2018 года.
«Рассказ служанки» — сериал стримингового сервиса Hulu, вышедший в апреле 2017 года. Сериал рассказывает о тоталитарной республике Гилеад, образованной на месте США. В Гилеаде низкая рождаемость, поэтому здоровых женщин отлучают от семьи и делают Служанками. Они рожают детей Командорам — мужчинам из элиты республики, чьи жены не могут иметь детей.