Հայաստանի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին «Արսենալի» չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսի հետ փոխանակելու գործարքը հետաձգվում է հայ ֆուտբոլիստի աշխատավարձին վերաբերող պահանջի պատճառով:
Մխիթարյանը ՄՅու կազմում հիմա ստանում է շաբաթական 150.000 ֆունտ: Նշվում է, որ Սանչեսն արդեն տվել է իր համաձայնությունը և գործարքը կախված է Մխիթարյանի որոշումից, գրում է Mirror-ը:
Սակայն հայ ֆուտբոլիստի գործակալ Մինո Ռայոլան փորձում է Մխիթարյանին այլ ակումբ տեղափոխել ավելի բարձր աշխատավարձով և ավելի մեծ միջնորդավճար ստանալ՝ ավելի քան 5 մլն ֆունտ ստեռլինգ: Համարվում է, որ նա կօգտվի հնարավորությունից և կփորձի վերանայել իր նաև մյուս սաների, այդ թվում Զլատան Իբրահիմովիչի, աշխատանքի պայմանները:
Ըստ Sky Sports-ի, եթե Մխիթարյանը որոշի «Արսենալ» տեղափոխվել, անմիջական փոխանակում կկատարվի Ալեքսիս Սանչեսի հետ, առանց լրացուցիչ հավելավճարի ՄՅՈւ կողմից: Ռայոլան ասել է պարբերականին, որ ՄՅՈւ-ում Մխիթարյանի խնդիրները կապված չեն թիմի մարզիչ Մոուրինյոյի հետ. «Միկիի խնդիրները ֆուտբոլային պատճառներ ունեն: Նա ոչ մի խնդիր չունի մարզչի հետ, անձնական հարաբերություններն այստեղ կապ չունեն»:
«Այս պահի դրությամբ գործարքը դեռ բավականին հեռու է ավարտից, սակայն կայնքում ամեն ինչ շատ արագ է փոխվում»,-հավելել է նա:
«Դա գերազանց գործարք է «Արսենալի» համար: Նրանց հարկավոր են լավ ու երիտասարդ ֆուտբոլիստներ, սակայն պետք է գումար ներդնել նրանց ստանալու համար: Այնպես որ հիմա գործարքի ճակատագիրը կախված է «Արսենալից», բայց այն դեռ հեռու է ավարտից»,-ասել է Ռայոլան:

Сделка по обмену полузащитника сборной Армении «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна на чилийского нападающего из «Арсенала» Алексиса Санчеса откладывается из-за требований армянского футболиста в связи с учеличением зарплаты.
Сейчас Мхитарян в составе МЮ получает 150 тысяч фунтов в неделю. Отмечается,что Санчес уже дал свое согласие, и сделка зависит от решения Мхитаряна, пишет Mirror.
Однако агент армянина Мино Райола пытается перевести Мхитаряна в новый клуб на других условиях, с более высокой зароботной платой.Райола хочет получить большие комиссионные – более 5 млн фунтов стерлингов, и считается, что он воспользуется возможностью, чтобы попытаться пересмотреть условия и других своих подопечных, в том числе и Златана Ибрагимовича.
В случае, если Генрих Мхитарян примет решение перейти в «Арсенал», произойдет его прямой обмен на Алексиса Санчеса, который не будет включать дополнительной оплаты со стороны «Манчестер Юнайтед». Райола рассказал изданию, что проблемы армянина в МЮ не связаны с главным тренером команды Жозе Моуринью: «Проблемы Мики в «Манчестер Юнайтед» связаны с футбольными причинами. У него нет никаких проблема с тренером, тут дело не в личных отношениях».
Отвечая на вопрос о том, насколько близка к завершению сделка с обменом, он также сказал: «В данный момент достаточно далека, но в жизни все очень быстро меняется».
«Это отличная сделка для «Арсенала». Им нужны игроки класснее и моложе, но они должны вложиться, чтобы получить их. Так что сейчас судьба сделки зависит от «Арсенала», но пока все очень далеко от завершения», заметил агент Мхитаряна.
Ранее Райола заявил, что приобретение МЮ Санчеса зависит от того, согласится ли армянский игрок перейти в «Арсенал» или нет.«Манчестер Юнайтед» не подпишет Санчеса, пока Мхитарян не согласится перейти в «Арсенал», – сказал Райола.