«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն կարծում է, որ ՄՅՈւ ղեկավարությունն ի դեմս Էդ Վուդվորդի ձեռք կբերի Ալեքսիս Սանչեսին՝ չներառելով Մխիթարյանին փոխանակման գործարքում:
Սակայն հայ ֆուտբոլիստի գործակալ Մինո Ռայոլան հայտարարել է, որ Մխիթարյանն է ակումբների միջև հաջող բանակցությունների բանալին և ամեն ինչ կախված է հենց նրա դիրքորոշումից: Եթե գործարքը կայանա, ընդհանուր գումարը կարող է կազմել մոտ 60 մլն ֆունտ՝ հաշվի առնելով չիլիացու գործակալի բարձր միջնորդավճարը, գրում է Sports.ru-ն:
Սակայն եթե նույնիսկ Մխիթարյանը հրաժարվի միանալ Լոնդոնի ակումբին, Մոուրինյոն հուսով է, որ «կարմիր սատանաների» բյուջեն թույլ կտա նրանց իրականացնել Սանչեսի անցումը ՄՅՈւ առանց փոխանակման: Ռայոլայի դիրքորոշումը վերջին օրերին ակտիվ քննարկվում է մամուլում՝ հայ կիսապաշտպանը վաղուց է կորցրել ՄՅՈւ գլխավոր մարզչի վստահությունը և հազիվ թե իրավիճակը բարելավվի, եթե Մխիթարյանը մնա: Դա կարող է նպաստել, որպեսզի Մխիթարյանը տեղափոխվի Լոնդոն, ասվում է պարբերականի հրապարակման մեջ:
Թեև Սանչեսի պայմանագիրն ավարտվում է 2018-ի ամռանը և նա արդեն 29 տարեկան է, Մոուրինյոն հուսով է, որ Ալեքսիսը կկարողանա բարելավել թիմի խաղը:
ՄՅՈւ-ն «Սիթիի»իր մրցակիցներից հետ է մնում 12 միավորով:
Մինչդեռ ՄՅՈւ նախկին հարձակվող Դուայթ Յորքը իր կարծքին է հայտնել Մխիթարյանի «Արսենալ» հնարավոր տեղափոխման մասին: «Եկեք չմոռանանք, որ ավելի վաղ այս խաղաշրջանում Հենրիխը հիասքանչ էր, սակայն ինչ-ինչ պատճառներով վերջին ամիսներին նրա խաղը հավանություն չի ստանում: Գուցե, նա լավ մարզավիճակում չէ և նրան պակասում է ինքնավստահությունը, որը նա ուներ նախկինում: Սակայն նա «Արսենալի» ոճի խաղացող է: Նա բարձրակարգ ֆուտբոլիստ է, մենք կարող էինք սա տեսնել «Օլդ Թրաֆորդում», բայց հիմա նա մոլորված է: Նոր մեկնարկը Լոնդոնում և խաղը «Արսենալի» կազմում կարող են առանցքային գործոն դառնալ նրա զարգացման համար»,-ասել է Յորքը:
Ինչպես գրում է The Express-ը El Gol Digital-ի վրա հղումով, «Արսենալից» բացի Մխիթարյանով հետաքրքրվում է նաև մեկ այլ ակումբ: Եթե լոնդոնյան ակումբի հետ գործարքը չկայանա, հայ ֆուտբոլիստին կարող է ձեռք բերել «Ատլետիկո Մադրիդը»:
Հայաստանի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին «Արսենալի» չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսի հետ փոխանակելու գործարքը հետաձգվում է հայ ֆուտբոլիստի աշխատավարձին վերաբերող պահանջի պատճառով:Մխիթարյանը ՄՅու կազմում հիմա ստանում է շաբաթական 150.000 ֆունտ:

Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуриньо рассчитывает, что руководство МЮ в лице Эда Вудворда подпишет Алексиса Санчеса и без включения полузащитника сборной Армении и МЮ Генриха Мхитаряна в сделку по обмену.
Однако Мино Райола, агент армянского игрока, заявил, что его клиент – ключ к успешным переговорам между клубами, и все зависит от позиции именно его футболиста. В случае, если сделка состоится, общая ее сумма может составить около 60 млн фунтов, учитывая в том числе высокие комиссионные агента чилийца, пишет Sports.ru.
Но даже если Мхитарян откажется присоединиться к лондонскому клубу, Моуриньо надеется, что бюджет «красных дъяволов» позволит осуществить переход Алексиса Санчеса и в одиночку, без оформления обмена.
Позиция Райолы активно обсуждается в последние дни в прессе, ведь армянский хавбек давно потерял доверие главного тренера «Манчестер Юнайтед» и вряд ли ситуация улучшится, если Мхитарян останется. В конечном итоге, это может склонить игрока к переезду в Лондон.
Хотя летом 2018 года у чилийца заканчивается контракт и ему уже 29 лет, Моуриньо рассчитывает, что Алексис сумеет значительно улучшить выступление команды.
На данный момент, «Манчестер Юнайтед» отстает в таблице от своих конкурентов из «Сити» на 12 очков.
Между тем, экс-форвард «Манчестер Юнайтед» Дуайт Йорк поделился мнением о возможном переходе Мхитаряна в «Арсенал».
«Давайте не будем забывать, что ранее в этом сезоне Генрих был великолепен. Но по каким-то причинам в последние месяцы он оказался в немилости. Возможно, дело тут в том, что он не в форме или ему не хватает уверенности, которую он демонстрировал ранее. Но это игрок под стиль «Арсенала». Это высококлассный футболист, и мы могли видеть это на «Олд Траффорд», но там он сейчас сбился с пути. Новый старт в Лондоне и игра за «Арсенал» могут стать ключевым фактором для его развития», – сказал Йорк.
Как пишетThe Express со ссылкой на El Gol Digital, помимо «Арсенала» в Мхитаряне заинетесован и другой клуб. Если сделка с лондонским клубом не будет заключена, армянского игрока может приобрести «Атлетико Мадрид».
Ранее сообщалось, что сделка по обмену полузащитника сборной Армении «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна на чилийского нападающего из «Арсенала» Алексиса Санчеса откладывается из-за требований армянского футболиста в связи с учеличением зарплаты.Сейчас Мхитарян в составе МЮ получает 150 тысяч фунтов в неделю. Отмечается,что Санчес уже дал свое согласие, и сделка зависит от решения Мхитаряна.