Մոսկվայում մեկնարկած գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում հունվարի 17-ին կարճ ծրագրով հանդես են եկել տղամարդիկ: Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Հայրապետյանը 36 մարզիկների մեջ զբաղեցրել 14-րդ տեղը: Դա լավագույն արդյունքն է նրա կարիերայում:
Հայ գեղասահորդը վաստակած 69.49 միավորով անհատական ռեկորդ է սահմանել: Հայրապետյանը 24 լավագույն մարզիկների թվում հաղթահարել է որակավորման փուլը և հունվարի 19-ին հանդես կգա կամավոր ծրագրով, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
Կարճ ծրագրի արդյունքներով ուժեղագույնների եռյակը կազմում են՝ Խավիեր Ֆերնանդեսը (Իսպանիա, 103.82), Դմիտրի Ալիևը (ՌԴ, 91.33), Դենիս Վասիլևը (Լատվիա, 85.11):

18 Январь 2018 - 08:39 AMT
На стартовавшем в Москве чемпионате Европы по фигурному катанию 17 января с короткой программой выступили мужчины. Представитель Армении Славик Айрапетян блестяще исполнил свое выступление и занял 14-е место среди 36 спортсменов – лучший результат в карьере.
Армянский фигурист набрал 69.49 очка, что является его личным рекордом. Айрапетян в числе 24 лучших спортсменов преодолел квалификацию и 19 января выступит с произвольной программой, сообщает пресс-служба НОКА.
Тройку сильнейших по итогам короткой программы составили Хавьер Фернандес (Испания, 103.82), Дмитрий Алиев (Россия, 91.33), Денис Васильев (Латвия, 85.11).