Անգլիական «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը հաստատել է Հենրիխ Մխիթարյանին Ալեքսիս Սանչեսի գործարքում ընդգրկելու մասին տեղեկությունները։
Բազմաթիվ հրապարակումների համաձայն, հայ կիսապաշտպանը պիտի տեղափոխվեր ՄՅՈՒ-ից Արսենալ՝ որպես հավելավճար լոնդոնյան ակումբի չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսի դիմաց։
«Իմ պատկերացմամբ, այդպես էլ լինելու է։ Ինձ դուր է գալիս Մխիթարյանը։ Աշխատավարձի հարցը խնդիր չի առաջացնի», – ասել է նա։
Նա նշել է, որ Հենրիխը մի քանի անգամ խաղացել է «Արսենալի» դեմ դեռ «Դորթմունդի» կազմում ու հարգում է է ակումբի խաղաոճը, գրում է Express-ը։
Մխիթարյանը ՄՅՈւ-ում անցկացրել է մոտ մեկուկես տարի։ Վերջին ամիսներին, ակումբի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյի որոշմամբ, նա խաղային ժամանակ գրեթե չի ստանում։
2009-ին Մխիթարյանը հայտարարել էր, որ «Արսենալն» իր սիրելի ակումբն է և հույս ունի մի օր խաղալ դրա կազմում։

Arsenal boss Arsene Wenger has confirmed Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan is close to joining Arsenal, the Express says.
When asked if Mkhitaryan would be coming to Arsenal in a swap with Sanchez, Wenger said: “Yes that is my understanding. I like the player.”
Asked whether wages be an obstacle with Mkhitaryan, he added: “No, the wages will not be a problem.”
He said: "We played many times against him when he was at Dortmund, he appreciates the way we play football."
Mkhitaryan has struggled in his 18 months at Old Trafford, with United boss Jose Mourinho frequently leaving him out of his squad.
As reported earlier, Atletico Madrid are ready to pounce should the Armenia international have second thoughts about moving to the Emirates.