Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կարող է շարունակել կարիերան չինական «Տյանցզին Ցյուանցզյանում»: Թիմում մտադիր են օգտվել 32-ամյա ֆուտբոլիստին ձեռք բերելու հնարավորությունից, որը դժգոհ է «Ռեալում» իր դիրքից:
Գումարը, որը պատրաստ է չինական ակումբը ծախսել Ռոնալդուի վրա, չի հրապարակվում, գրում է Lenta.ru-ն Gianlucadimarzio.com-ի վրա հղումով:
Պորտուգալացու պայմանագրի ժամկետը իսպանական ակումբի հետ սպառվում է 2021-ին:
Հունվարի 16-ին «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը կարգադրեց նոր թիմ գտնել Ռոնալդուի համար: Համապատասխան հանձնարարականը նա փոխանցել է ֆուտբոլիստի գործակալ Ժորժե Մենդեշին: Դրանից մի օր առաջ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Ռոնալդուն նեղացել է Պերեսից և ցանկանում է հեռանալ ակումբից: Նա կարծում է, որ իրեն խաբել են՝ ավելի լավ պայմաններով նոր պայմանագիր չառաջարկելով: Պորտուգալացին խնդրել է վաճառել իրեն 100 մլն եվրոյով 2018-ի ամռանը:

18 Январь 2018 - 10:37 AMT
Нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду может продолжить карьеру в китайском клубе «Тяньцзинь Цюаньцзянь».
В команде намерены воспользоваться шансом приобрести 32-летнего португальца, который недоволен своим положением в «Реале». Сумма, которую «Тяньцзинь Цюаньцзянь» готов потратить на Роналду, не называется, пишет Lenta.ru со ссылкой на Gianlucadimarzio.com.
Контракт португальца с испанским клубом рассчитан до 2021 года.
За «Тяньцзинь Цюаньцзянь» выступает бывший полузащитник «Зенита» Аксель Витцель, покинувший Санкт-Петербург в 2016 году.
16 января президент «Реала» Флорентино Перес распорядился найти для Роналду новую команду. Соответствующее поручение он передал агенту футболиста Жорже Мендешу. За день до этого СМИ сообщали, что Роналду обиделся на Переса и захотел уйти из клуба. Форвард посчитал, что его обманули, не предложив новый контракт на улучшенных условиях. Португалец попросил продать его за 100 миллионов евро летом 2018 года.