Երևանում ընթացող շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնությունում հունվարի 21-ին կայացել են 10-րդ տուրի պարտիաները: Հայկ Մարտիրոսյանը ոչ ոքի է խաղացել և այժմ կես միավորով գերազանցում է պարտություն կրած Ռոբերտ Հովհաննիսյանին: Հունվարի 22-ին եզրափակիչ տուրում չեմպիոնության հավակնորդները կհանդիպեն միմյանց:
Տասներորդ տուրի արդյունքները. Ռոբերտ Հովհաննիսյան-Մանուել Պետրոսյան՝ 0:1, Տիգրան Հարությունյան-Հովհաննես Գաբուզյան՝ 0:1, Կարեն Գրիգորյան-Տիգրան Պետրոսյան, Արման Փաշիկյան-Սամվել Տեր-Սահակյան, Շանթ Սարգսյան-Հայկ Մարտիոսյան՝ ոչ ոքի, Զավեն Անդրիասյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Մարտիրոսյան՝ 6.5 միավոր, Հովհաննիսյան՝ 6, Փաշիկյան՝ 5.5, Մ. Պետրոսյան, Անդրիասյան՝ 5-ական, Սարգսյան՝ 4.5, Տեր-Սահակյան՝ 4, Հարությունյան, Գրիգորյան, Տ. Պետրոսյան՝ 3.5-ական, Գաբուզյան՝ 3:
Հունվարի 22-ին կայանալիք եզրափակիչ՝ 11-րդ տուրում միմյանց հետ կխաղան. Մարտիրոսյան-Հովհաննիսյան, Տեր-Սահակյան-Տ. Սարգսյան, Պետրոսյան-Փաշիկյան, Գաբուզյան-Գրիգորյան, Անդրիասյան-Հարությունյան: Մանուել Պետրոսյանն ազատ է, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:

22 Январь 2018 - 06:57 AMT
На проходящем в Ереване мужском чемпионате Армении по шахматам 21 января состоялись партии десятого тура.
Шахматист Айк Мартиросян сыграл вничью и теперь на пол-очка опережает потерпевшего поражение Роберта Оганесяна. В заключительном туре претенденты на чемпионское звание 22 января сыграют между собой, сообщает пресс-служба НОКА.
Результаты десятого тура: Роберт Оганесян – Мануел Петросян 0:1, Тигран Арутюнян – Оганес Габузян 0:1, Карен Григорян – Тигран Петросян, Арман Пашикян – Самвел Тер-Саакян, Шант Саргсян – Айк Мартиросян – ничьи, Завен Андриасян – свободен.
Турнирная таблица: Мартиросян – 6,5 очков, Оганесян – 6, Пашикян – 5,5, М. Петросян, Андриасян – по 5, Саргсян – 4,5, Тер-Саакян – 4, Арутюнян, Григорян, Т. Петросян – по 3,5, Габузян – 3.
В последнем 11-м туре 22 января встречаются: Мартиросян – Оганесян, Тер-Саакян – Т. Саргсян, Петросян – Пашикян, Габузян – Григорян, Андриасян – Арутюнян, М. Петросян – свободен.