Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն «Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսիին վատ ֆուտբոլիստ է անվանել:
Իսպանական Պրիմերայի 20-րդ տուրում «Դեպորտիվոյի» հետ խաղից առաջ, տղաներից մեկը, որոնց ուղեկցությամբ ֆուտբոլիստները խաղադաշտ են դուրս գալիս, ասել է Ռոնալդուին. «Ինձ համար աշխարհում լավագույնը դու ես, իսկ Մեսսին… »: Ռոնալդուն որոշել է ավարտել միտքը և ժպտալով ասել է. «Իսկ Մեսսին վատ ֆուտբոլիստ է», գրում է Lenta.ru-ն Marca-ի վրա հղումով:
«Ռեալ»-«Դեպորտիվո» հանդիպումը կայացել է հունվարի 21-ին և ավարտվել է 7:1 հաշվով, իսկ Ռոնալդուն 2 գոլի հեղինակ է դարձել: Խաղի ավարտին նա դեմքին ուժգին հարված է ստացել:
2008-ից ի վեր միայն Ռոնալդուն և Մեսսին են նվաճել լավագույն ֆուտբոլիստի պարգևը՝ «Ոսկե գնդակը», երկուսն էլ 5-ական մրցանակ ունեն:

Нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду назвал коллегу из «Барселоны» Лионеля Месси плохим футболистом.
Перед встречей 20-го тура испанской Примеры с «Депортиво» один из мальчиков, в сопровождении которых футболисты выходят на поле, сказал Роналду: «Для меня ты лучший в мире. а Месси…». Роналду сам решил закончить фразу, с улыбкой добавив: «А Месси — плохой футболист», пишет Lenta.ru со ссылкой на Marca.
Встреча «Реал» — «Депортиво» прошла в 21 января и завершилась со счетом 7:1, сам Роналду забил два мяча. В конце матча ему разбили лицо в кровь.
С 2008 года только Роналду и Месси завоевывали награду лучшему футболисту планеты — «Золотой мяч». У обоих игроков по пять призов.