Վրաստանի նախկին նախագահ և Ուկրաինայի Օդեսայի շրջանի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին ֆիլմ է նկարահանում Ուկրաինայի մասին, որը կոչվում է «Ուկրաինայի վերածնունդը». դրա թիզերն արդեն համացանցում է:
Ֆիլմի նկարահանումներն ընթանում են Օդեսայից ոչ հեռու՝ Սև ծովի ափին:
«Սա աներևակայելի է: Միայն տեսեք՝ ազատություն և բաց տարածք: Սա ուղղակի հրաշք է, գեղեցկություն է… »,-ասում է ֆիլմում Սահակաշվիլին, որից հետո մեջքով ընկնում է թաց ավազի վրա և տարածում ձեռքերը:
Ավելի վաղ Սահակաշվիլին հայտարարել էր, որ ֆիլմը մի քանի մասից է բաղկացած լինելու՝ նոր պետության, տնտեսության, բանակի, աշխարհագրության, տեխնոլոգիաների և ուկրաինացիների մասին:
Սահակաշվիլին պատմում է, թե ինչ դրախտավայրի կարելի է վերածել Սև ծովի ափը՝ կառուցել հյուրանոցներ, խաղատներ, ստեղծել տասնյակ հազարավոր աշխատատեղեր:

Former president of Georgia and ex-governor of Odessa Oblast Mikhail Saakashvili is making a movie – "The Revival of Ukraine" –whose teaser has already landed online.
"This is something amazing. Look – space and freedom. This is beauty! It's a miracle!" Saakashvili says in the teaser, then falls on the wet sand on his back and spreads his hands.
The video was shot on the Black Sea coast near Odessa.
Saakashvili earlier announced on his Facebook page that the upcoming film will consist of several parts: "A New State", "A New Economy", "A New Army", "New Geography", "New Technologies" and "New People".