Վրաստանի նախկին նախագահ և Ուկրաինայի Օդեսայի շրջանի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին ֆիլմ է նկարահանում Ուկրաինայի մասին, որը կոչվում է «Ուկրաինայի վերածնունդը». դրա թիզերն արդեն համացանցում է:
Ֆիլմի նկարահանումներն ընթանում են Օդեսայից ոչ հեռու՝ Սև ծովի ափին:
«Սա աներևակայելի է: Միայն տեսեք՝ ազատություն և բաց տարածք: Սա ուղղակի հրաշք է, գեղեցկություն է… »,-ասում է ֆիլմում Սահակաշվիլին, որից հետո մեջքով ընկնում է թաց ավազի վրա և տարածում ձեռքերը:
Ավելի վաղ Սահակաշվիլին հայտարարել էր, որ ֆիլմը մի քանի մասից է բաղկացած լինելու՝ նոր պետության, տնտեսության, բանակի, աշխարհագրության, տեխնոլոգիաների և ուկրաինացիների մասին:
Սահակաշվիլին պատմում է, թե ինչ դրախտավայրի կարելի է վերածել Սև ծովի ափը՝ կառուցել հյուրանոցներ, խաղատներ, ստեղծել տասնյակ հազարավոր աշխատատեղեր:

Бывший президент Грузии и экс-губернатор Одесской области Михаил Саакашвили снял фильм «Возрождение Украины». Тизер фильма опубликован в Сети.
«Это что-то с чем-то. Посмотрите — простор и воля. Это красота! Это чудо! Это что-то с чем-то…» — говорит Саакашвили в видео, после чего падает на мокрый песок на спину и разводит руками.
Съемки видео проходили на берегу Черного моря под Одессой.
Ранее на своей странице в Facebook Саакашвили объявил, что грядущий фильм будет состоять из нескольких частей: «Новое государство», «Новая экономика», «Новая армия», «Новая география», «Новые технологии» и «Новые люди».
«Пока что очень сырой, черный материал, но когда его закончат, думаю, выйдет очень познавательно», — написал Саакашвили.