Ադրբեջանի «Գաբալա» ֆուտբոլային ակումբի ավագ Ջավիդ Հուսեյնովը, անդրադառնալով Ազգերի լիգայում Հայաստանի թիմի հետ հանդիպելու հավանականությունը, ասել է, որ եթե ադրբեջանական թիմը պարտվի, ավելի լավ է հայրենիք չվերադառնա:
«Դեռ վաղ է այդ մասին խոսել, սակայն եթե այդպիսի հանդիպում (Հայաստանի հետ) կայանա, ապա դա կենաց-մահու հանդիպում կլինի: Ես արդեն մասնակցել եմ այդպիսի մի խաղի պատանեկան հավաքականի կազմում: Մշտապես մտածում էինք, որ եթե պարտվենք, ավելի լավ է չվերադառնանք հայրենիք: Այդպես կլինի նաև այս դեպքում, եթե այդպիսի հանդիպում կայանա»,-ասել է ֆուտբոլիստը, հայտնում է azerisport.com-ը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձան ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի մրցակիցները: Ջիբրալթարը, Լիխտենշտեյնը, Հայաստանը և Մակեդոնիան ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայիխմբային փուլի վիճակահանության արդյունքում ընդգրկվել են D լիգայի 4-րդ խմբում: ԵԱ-ին մասնակցելու համար պայքարում վերոնշյալ խմբի թիմերից բացի Հայաստանի մրցակիցները D լիգայի կազմում կարող են լինել Վրաստանը, Լատվիան, Ղազախստանը, Անդորրան (1 խումբ) , Բելառուսը, Լյուքսեմբուրգը, Մոլդովան, Սան Մարինոն (2 խումբ) , Ադրբեջանը, Ֆարերյան կղզիները, Մալթան, Կոսովոն (3 խումբ):
Ազգերի լիգան նոր մրցաշար է ֆուտբոլում, որը մեկնարկում է 2018-ին: Եվրոպայի ֆուտբոլի հավաքականները բաժանվել են 4 լիգայի, որոնք, իրենց հերթին, բաժանվել են 4 խմբի: Յուրաքանչյուր լիգայի հաղթողը 2020թ. Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու ուղեգիր կստանա:

25 Январь 2018 - 10:08 AMT
Капитан азербайджанского футбольного клуба «Габала» Джавид Гусейнов заявил, что, если в финале Лиги наций УЕФА ему придется играть с Арменией, и азербайджанская команда проиграет, то лучше ей не возвращаться на родину.
«Пока рано об этом говорить, но если эта встреча (с Арменией) случится, то это будет матчем жизни. У меня уже был такой матч с юношеской сборной. Всегда думали о том, что если им проиграем, то лучше уже не возвращаться на родину. Так будет и на этот раз, если подобная встреча состоится»,- сказал Гусейнов, пишет Azerisport.com.
Ранее стало известно, что Гибралтар, Лихтенштейн, Армения и Македония попали в 4-ю группу лиги D по итогам жеребьевки группового этапа Лиги наций УЕФА. Соперниками Армении за выход на Евро в рамках лиги D, помимо указанных команд по группе, являются Грузия, Латвия, Казахстан, Андорра (группа 1), Белоруссия, Люксембург, Молдова, Сан Марино (группа 2), Азербайджан, Фарерские острова, Мальта, Косово (группа 3).