«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին պատմել է Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի հետ հարաբերությունների մասին:
«Ընկերությունը տարիներով է ձևավորվում: Ես ոչ մի հարաբերություն չունեմ Ռոնալդուի հետ; Մենք տեսնվում ենք միայն պարգևատրման արարողություններին: Այն ժամանակ էլ զրուցում ենք: Ամեն ինչ կարգին է, բայց մեր ճանապարհները հաճախ չեն հատվում»,-ասել է Մեսսին, գրում է Lenta.ru-ն Tribal Football-ի վրա հղումով:
Հունվարի 22-ին Ռոնալդուն Մեսսիին «վատ ֆուտբոլիստ» էր անվանել: Իսպանական Պրիմերայի 20-րդ տուրում «Դեպորտիվոյի» հետ խաղից առաջ, տղաներից մեկը, որոնց ուղեկցությամբ ֆուտբոլիստները խաղադաշտ են դուրս գալիս, ասել է Ռոնալդուին. «Ինձ համար աշխարհում լավագույնը դու ես, իսկ Մեսսին… »: Ռոնալդուն որոշել է ավարտել միտքը և ժպտալով ասել է. «Իսկ Մեսսին վատ ֆուտբոլիստ է»,
2008-ից ի վեր միայն Ռոնալդուն և Մեսսին են նվաճել լավագույն ֆուտբոլիստի պարգևը՝ «Ոսկե գնդակը», երկուսն էլ 5-ական մրցանակ ունեն:Ընթացիկ խաղաշրջանում 30-ամայ արգենտինացին 29 գոլի հեղինակ է դարձել 33 խաղում , իսկ 32-ամյա պորտուգալացին 20 գոլ է խփել 26 խաղում:

29 Январь 2018 - 11:04 AMT
Нападающий «Барселоны» Лионель Месси рассказал об отношениях с форвардом мадридского «Реала» Криштиану Роналду.
«Дружба — это то, что строится годами. У меня нет никаких отношений с Роналду. Мы видимся лишь на церемониях награждения. Тогда и беседуем друг с другом. Все в порядке, но наши пути не часто пересекаются», — заявил Месси, пишет Lenta.ru со ссылкой на Tribal Football.
22 января Роналду назвал коллегу из «Барселоны» плохим игроком. Перед одним из матчей испанского чемпионата мальчик, сопровождавший футболиста на поле, сказал португальцу: «Для меня ты лучший в мире, а Месси…». Нападающий сам решил закончить фразу, добавив: «А Месси — плохой футболист».
С 2008 года только Роналду и Месси завоевывали награду лучшему футболисту планеты — «Золотой мяч». У обоих игроков по пять призов. В текущем сезоне у 30-летнего аргентинца 29 голов в 33 матчах за «Барселону» во всех турнирах, 32-летний португалец забил 20 мячей в 26 играх.