«Էվերթոնի» կազմում հանդես եկող «Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին ավագ, Անգլիայի հավաքականի լավագույն ռմբարկու Ուեյն Ռունին կարծում է, որ Հենրիխ Մխիթարյանն «Արսենալում» ավելի լավ կզգա իրեն, քան ՄՅՈւ կազմում:
Sky Sports-ին տված հարցազրույցում Ռունին նշել է հայ կիսապաշտպանի տաղանդն ու աշխատասիրությունը՝ ընդգծելով, որ տեսել է նրա մշտական մարզումները: «Կարծում եմ, «Մանչեսթեր Յունայթեդում» նա չստացավ խաղի այն ազատությունը, որը ցանկանում էր և որը ուներ Դորտմունդում»,-ասել է նա:
«Ես իրոք կարծում եմ, որ Մխիթարյանը շուտով ցույց կտա իրեն»,-ասել է Ռունին:
Մխիթարյանն «Արսենալ» է տեղափոխվել 2018-ի հունվարին՝ 1,5 տարի անցկացնելով ՄՅՈւ կազմում: Հայ կիսապաշտպանը չկարողացավ հարմարվել Մոուրինյոյի ղեկավարած թիմին և փոխանակվեց չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսի հետ: Լոնդոնյան ակումբի կազմում երկրորդ իսկ խաղում, «Էվերթոնի» հետ, Մխիթարյանը 3 գոլային փոխանցում կատարեց և ճանաչվեց հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստ:

Выступающий за «Эвертон» экс-капитан «Манчестер Юнайтед», лучший бомбардир сборной Англии Уэйн Руни считает, что полузащитнику сборной Армении Генриху Мхитаряну будет в «Арсенале» комфортнее, чем в МЮ.
В интервью Sky Sports Руни отметил талант и трудолюбие армянского полузащитника, подчеркнув, что видел его постоянные тренировки. «Думаю, в «Манчестер Юнайтед» он не получил той свободы игры, которой ему хотелось, и которую он имел в Дортмунде», – сказал он.
«Я правда считаю, что Мхитарян скоро «выстрелит», – подчеркнул Руни.
Мхитарян перешел в «Арсенал» в январе 2018 года, проведя в МЮ полтора года. Армянский полузащитник не смог закрепиться в составе под руководством Моуринью и был обменян на чилийского нападающего Алексиса Санчеса. Во второй же игре за лондонский клуб против «Эвертона» Мхитарян совершил три голевые передачи и был признан лучшим игроком матча.