Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը բարձր է գնահատել վերջերս «Մանչեսթեր Յունայթեդից» իր ակումբ տեղափոխված Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսպաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանիխաղը: Այս մասին գրում է բրիտանական Mirror պարբերականը:
«Նա շատ պրոֆեսիոնալ է մարզումների և խաղերի ընթացքում»,- ասել է ֆրանսիացի մարզիչը՝ «Արսենալ»-«Տոտենհեմ» խաղին ընդառաջ:
Ըստ Վենգերի, խաղի սկսվելուն պես Մխիթարյանը, ինչպես նաև «Բորուսիայից» «Արսենալ» տեղափոխված Պիեր Էմերիկ Օբամեյանգը բարձրակարգ խաղ են ցուցադրել:
«Նրանք գիտեն՝ ինչն է կարևոր, և կենտրոնանում են իրենց խաղի վրա: Այս տղաները բարձրակարգ ֆուտբոլիստներ են»,- ասել է Վենգերը:

Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер похвалил полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна, недавно перешедшего в лондонский клуб из «Манчестер Юнайтед». Венгер затронул тему Мхитаряна на встрече с журналистами в преддверии дерби с «Тоттенхэмом».
«Мхитарян очень профессионально относится к тренировкам и к матчам. Для меня это не стало сюрпризом, это вполне нормально»,- сказал Венгер, пишет Мirror.
Тренер похвалил также другого новичка «Арсенала», габонского нападающего Пьер-Эмерика Обамеянга.
«У Мхитаряна и Обамеянга большой опыт. Они понимают, что важно концентрироваться на игре. Это футболисты топ-уровня»,- заявил Венгер.