Բռնցքամարտի աշխարհի նախկին չեմպիոն, ամերիկացի Ֆլոյդ Մեյուեզերը կմենամարտի իռլանդացի UFC մարտիկ Քոնոր Մաքգրեգորի հետ խառը մարտարվեստների (ММА) կանոններով:
«Ֆլոյդն ասել է, որ ինքը կռիվ ունի Քոնորի հետ և մտադիր է անել և մեկը, և մյուսը (մենամարտ անցկացնել և բռնցքամարտի, և խառը մարտարվեստների կանոններով՝ խմբ.): Դա անելու միակ հնարավորությունն օկտագոնում նրանց հանդիպումն է: Նախկինում մենք ռինգ դուրս բերեցինք Մաքգրեգորին, այժմ ժամանակն է փոխադարձ պատասխանի»,-ասել է UFC ղեկավար Դեյնա Ուայթը, գրում է Lenta.ru-ն Worldboxingnews.com-ի վրա հղումով:
Մաքգրեգորի ու Մեյուեզերի միջև բռնցքամարտի կանոններով մենամարտը տեղի է ունեցել 2017-ի օգոստոսի 27-ին Լաս Վեգասում: Ամերիկացին հաղթել է տեխնիկական նոկաուտով 10-րդ ռաունդում և իր 50-րդ հաղթանակն է տարել պրոֆեսիոնալ կարիերայում: Իռլանդացին նորեկ է բռնցքամարտում, նա 24 մենամարտ է անցկացրել MMA կանոններով, որտեղ նա 21 հաղթանակ է տարել և 3 պարտություն կրել:

Бывший чемпион мира по боксу американец Флойд Мэйуэзер дал согласие на проведение поединка с ирландским бойцом Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC) Конором Макгрегором по правилам смешанных единоборств (ММА).
«Флойд сказал, что у них с Конором битва и он намерен сделать и то, и другое (провести бои по правилам бокса и ММА — ред.). Очевидно, единственный способ сделать это — свести их в октагоне. Ранее мы вывели Макгрегора на ринг, теперь пришла пора ответить на это взаимностью», — заявил глава UFC Дэйна Уайт, пишет Lenta.ru со ссылкой на Worldboxingnews.com.
Бой по правилам бокса между Макгрегором и Мэйуэзером состоялся 27 августа 2017 года в Лас-Вегасе. Американец выиграл техническим нокаутом в 10-м раунде и остался непобежденным, одержав 50-ю победу в профессиональной карьере.
Ирландец дебютировал в боксе, на его счету 24 боя по правилам ММА, в которых спортсмен одержал 21 победу и потерпел 3 поражения.