Apple կորպորացիան կփոքրացնի նոր iPhone-ների էկրանի վերին մասի կտրվածքը սմարթֆոնների նոր թողարկումներում՝ 2018-ին: Այդ մասին հայտարարել են Barclays-ի վերլուծաբանները:
Ըստ մասնագետների, 2018-ին զգալի փոփոխություններ TrueDepth սենսորի աշխատանքում չեն լինի: Այդպիսով, ընկերությունը մտադիր է նվազագույնի հասցնել առաքումների ժամկետների խախտման ռիսկերը՝ նման դեպքեր եղան iPhone X-ի պարագայում: Սակայն, մտադրություն կա փոքրացնելու չափը, ինչը թույլ կտա նվազեցնել նաև էկրանի առջևի պանելի կտրվածքը, գրում է Lenta.ru-ն MacRumors-ի վրա հղումով:
Վերլուծաբանները հաստատել են, որ Apple-ը iPhone X-ի 3 «հետնորդ» կթողարկի առանց շրջանակի էկրանով: Երկուսը կունենան OLED դիսփլեյներ 5,8 և 6,5 դյույմ անկյունագծով, իսկ երրորդը՝ 6,1 դյույմանոց IPS մատրիցա, TrueDepth տեսախցիկով: Ընկերությունը կներկայացնի նաև Face ID-ով iPad, նշում են մասնագետները:
iPhone X-ը ներկայացվել է 2017-ի աշնանը: Սմարթֆոնի առանձնահատկությունն այն է, որ ստեղծվել է անգամ մթության պայմաններում աշխատող դեմքերը տարբերող տեխնոլոգիա, որը ստացել է Face ID անվանումը: Ընկերությունը պնդում է, որ սա առավել անվտանգ տեխնոլոգիան է, որը կճանաչի օգտատիրոջն անգամ ակնոց կրելիս կամ սանրվածքը փոխելիս:

Корпорация Apple уменьшит вырез на экране в новом поколении смартфонов, которое появится в 2018 году. Об этом заявили аналитики Barclays.
По словам специалистов, в 2018 году не стоит ожидать значительных изменений в работе сенсора TrueDepth. Таким образом компания планирует минимизировать риски по срыву сроков поставки, как это было в случае с iPhone X. Однако поставщики Apple намерены уменьшить его размеры, что и позволит сделать вырез на передней панели смартфона меньше, пишет Lenta.ru со ссылкой на MacRumors.
Аналитики также подтвердили информацию, что Apple выпустит три «наследника» iPhone X с безрамочным экраном. Два из них получат OLED-дисплеи с диагональю 5,8 и 6,5 дюйма, а третий — 6,1-дюймовую IPS-матрицу, но также с поддержкой TrueDepth-камеры. Также компания представит iPad с Face ID, отмечают специалисты.
iPhone X был представлен осенью 2017 года, его цена в России начинается от 80 тысяч рублей. Одной из главных особенностей смартфона стала система камер TrueDepth с поддержкой сканера лица Face ID, который расположен в верхней части дисплея вместе с динамиком и фронтальной камерой.