Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն առաջինն է ֆուտբոլի պատմության մեջ, որը 100 գոլի հեղինակ է դարձել Չեմպիոնների լիգայում մեկ ակումբի կազմում: Դրա համար նրան պահանջվել է մասնակցել 95 հանդիպման:
Փետրվարի 14-ին մրցաշարի եզրափակչի 1/8-ում «Ռեալի» և ՊՍԺ հանդիպման ժամանակ Ռոնալդուն 2 գոլի հեղինակ է դարձել, իսկ նրա ակումբը հաղթել է 3:1 հաշվով, գրում է Meduza-ն:
Ընդհանուր առմամբ Ռոնալդուն Չեմպիոնների լիգայում 117 գոլի հեղինակ է դարձել: Նա մրցաշարի պատմության մեջ լավագույն ռմբարկուն է: Նրա մոտակա մրցակիցը Լիոնել Մեսսին է, որը 97 գոլ է խփել ՉԼ-ում «Բարսելոնայի» կազմում:
Փետրվարի 13-ին եզրափակչի 1/8-ի շրջանակում ՉԼ ևս մեկ ռեկորդ սահմանվեց: «Յուվենտուսի» հարձակվող Գոնսալո Իգուաինը դարձավ մրցաշարի պատմության մեջ ամենաարագ դուբլի հեղինակը: «Տոտենհեմի» հետ խաղում նրան 8 րոպե և 7 վայրկյան պահանջվեց հակառակորդի դարպասը 2 անգամ գրավելու համար: Հանդիպումն ավարտվեց 2:2 հաշվով:

15 Февраль 2018 - 10:09 AMT
Нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду стал первым в истории футболистом, забившим 100 мячей за один клуб в Лиге чемпионов. Для достижения этого результата ему понадобилось 95 матчей.
14 февраля в матче 1/8 финала турнира между «Реалом» и ПСЖ он отличился дважды, в результате чего его клуб выиграл со счетом 3:1, пишет Meduza.
Всего на счету Роналду 117 забитых мячей в Лиге чемпионов. Он является лучшим бомбардиром в истории турнира. Его ближайший преследователь Лионель Месси забил 97 мячей за «Барселону» в Лиге чемпионов.
13 февраля в рамках 1/8 финала был установлен еще один рекорд Лиги чемпионов. Нападающий «Ювентуса» Гонсало Игуаин стал автором самого раннего дубля в истории турнира. В матче против «Тоттенхэма» ему понадобилось восемь минут и семь секунд, чтобы дважды поразить ворота соперника. Встреча закончилась со счетом 2:2.