100 մ վազքում 8-ակի օլիմպիական չեմպիոն Ուսեյն Բոլտը պայմանագիր է կնքել ֆուտբոլային ակումբի հետ: Այդ մասին 31-ամյա մարզիկը հայտարարել է Instagram-ում: Թե որ ակումբի մասին է խոսքը, սպրինտերը չի հայտնել, սակայն խոստացել է շուտով բացահայտել բոլոր մանրամասները: «Ես հենց նոր պայմանագիր եմ կնքել ֆուտբոլային ակումբի հետ: Թե որ ակումբի մասին է խոսքը, կիմանաք փետրվարի 27-ին»,-հայտնել է մարզիկը:
2018-ի սկզբին հայտնի դարձավ, որ Ուսեյն Բոլտը մտադիր է կարիերան շարունակել որպես ֆուտբոլիստ:«Վնասվածքն անցյալում է, ես կրկին գերազանց մարզավիճակում եմ: Մարտին դիտում եմ անցնելու «Բորուսիայում», որից հետո պարզ կդառնա, կկարողանամ արդյոք ֆուտբոլային կարիերա սկսել: Եթե ինձ ասեն, որ ես գոհացնում եմ իրենց և հարկավոր է մի քիչ մարզվել, ես այդպես էլ կանեմ»,-ասել էր մարզիկը:
Բոլտը 8-ակի օլիմպիական չեմպիոն է և աշխարհի 11-ակի չեմպիոն, և 100 մ (9,58 վայրկյան) և 200 մ (19,19 վայրկյան) դիստանցիայի մրցավազքերի ռեկորդակիր:

26 Февраль 2018 - 09:28 AMT
Восьмикратный олимпийский чемпион в беге на 100 метров Усейн Болт подписал контракт с футбольным клубом. Об этом 31-летний легкоатлет объявил в Instagram.
О каком клубе идет речь, спринтер не сообщил, но обещал вскоре раскрыть детали.
«Я только что подписал контракт с футбольным клубом. Узнаете с каким в этот вторник (27 февраля – ред.)», — сообщил спортсмен.
В начале 2018 года стало известно, что Болт ищет варианты для начала карьеры футболиста. «Травма позади, и я снова в отличной форме. В марте пройду просмотр в «Боруссии» Дортмунд, после чего станет ясно, смогу ли я начать футбольную карьеру»,— заявил ямайский спринтер. Спортсмен рассказал о мечте выступать за «Манчестер Юнайтед».
Болт — восьмикратный олимпийский чемпион и 11-кратный чемпион мира. Ямаец — рекордсмен мира в беге на дистанции 100 метров (9,58 секунды) и 200 метров (19,19 секунды).