Հայաստանում 2018 թվականին արձանագրվել է տնտեսական ակտիվության 10,2% աճ: ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, այս մասին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպմանն ասել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը:
Նախարարի խոսքով, ընթացիկ տարում արձանագրվել է արդյունաբերական արտադրանքի ծավալի 14% աճ: 2018-ի հունվարին ծառայությունների ոլորտում գրանցվել է 15,2% աճ, իսկ ապրանքների արտահանման աճը կազմել է 45,2%:
2017-ին տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 7,7%-ով, արդյունաբերական արտադրանքի ծավալ՝ 12,6%-ով, ընդ որում՝ մշակող արդյունաբերությանը՝ 15,7%: Նախորդ տարի ապրանքների արտահանման գծով արձանագրվել է 25,2% աճ, ծառայությունների՝ 14,4% աճ, առևտրաշրջանառության՝ 26,9% աճ։

Armenia’s pharmaceutical industry growth will amount to 30% in 2018, minister of economic development and investments Suren Karayan said at a meeting with prime minister Karen Karapetyan on Monday, February 26.
According to the minister, economic activity has so far grown by 10.72%, while industrial production increased by about 14%.
The country’s service sector, meanwhile, grew 15.2% in January year-on-year, while the exports rose by 45.2% in the reporting period.
Economic activity grew by 7,7% in 2017, trade turnover by 26,9%, while exports and imports expanded by 25,2% and 27,8%, respectively.