Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը հորդորել է ակումբի երկրպագուներին ավելի շատ ժամանակ տալ նորեկներ Հենրիխ Մխիթարյանին և Պիեր Էմերիկ Օբամեյանգին՝ ակումբին հարմարվելու համար: Այս մասին գրում է The Daily Star-ը:
Նա կոչ է արել «զինագործների» երկրպագուներին ավելի համբերատար լինել նրանց նկատմամբ: «Մխիթարյանին ու Օբամեյանգին որոշ ժամանակ է հարկավոր հարմարվելու համար: Իրավիճակն արագ է փոխվում սպորտում», – ասել է Վենգերը՝ հավելելով, որ մոտ ապագայում նորեկներն ավելի լավ կդրսևորեն իրենց:
Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ընդգրկված էր լոնդոնյան ակումբի մեկնարկային կազմում անգլիական Պրեմիեր լիգայի 28-րդ տուրում «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ խաղում: Մարտի 1-ին կայացած հանդիպմանը «զինագործները» պարտվել էին «Մանչեսթեր Սիթիին»3-0 հաշվով:

Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер встал на защиту новичков клуба армянского полузащитника Генриха Мхитаряна и и габоснкого нападающего Пьера-Эмерика Обамеянга. После разгромного поражения от «Манчестер Сити» (0:3) в 28-м туре чемпионата Англии Венгер отметил, что его команда очень хорошо выглядела физически.
«Им нужно время для адаптации. После каждого поражения ты попадаешь под давление. Эти игроки совсем недавно присоединились к нашей команде. Я уверен, что у них все получится»,- отметил Венгер, пишет Daily Star.
«Я почувствовал, что сегодняшняя встреча была очень интенсивной. С точки зрения физики мы показали чуть ли не лучшую игру в сезоне. Обе команды очень много отдали на поле. Я знал, что первый тайм будет для нас непростым. Соперник пользовался всеми нашими слабостями в обороне»,- добавил тренер.