Almazian Symphony նվագախումբը հայտնի White Stripes խմբի Seven Nation Army երգի քավըր-տարբերակի նոր տեսահոլովակն է թողարկել: Այն առաջինն է ու միակը, որը կատարվել է դասական քրոսովերի (classical crossover) ժանրում:
Seven Nation Army-ն Almazian Symphony-ի Pop Symphony դեբյուտային ալբոմի թրեքերից մեկն է, նոր տեսահոլովակն էլ նվիրվել է Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան ու Հայաստանի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանին, այդ թվում՝ ֆուտբոլի բոլոր երկրպագուներին:
«Գործիքավորում անելը հայտնի պրոդյուսեր Մարկ Դի Դոմենիկոյինն էր, որը նաև իմ գործընկերն է: Չնայած, երբ առաջին անգամ լսեցի օրիգինալը, հրաժարվեցի այդ գաղափարից, որովհետև բացարձակ չէի պատկերացնում, թե ինչպիսին այն կստացվի վերջում, ինչպես կհնչեն սոլո-ջութակն ու նվագախումբը»,- PanARMENIAN.Net-ին ասաց նվագախմբի հիմնադիրն Խաչատուր Ալմազյանը:
Նրա խոսքով՝ չնայած Մարկի հետ պայմանավորվել էին, որ եթե ինչ-որ բան չհավանի, աշխատանքն էլ չեն շարունակի, վերջինս խնդրեց իրեն գոնե փորձել:
«Արդյունքում դա դարձավ իմ սիրելի թրեքը մեր ալբոմից: Գործիքավորումն արեցին ֆրանսիական շոու-բիզնեսի աստղերը՝ Քվենթին Բաշլեն ու Ժակ Էրարը: Ի դեպ, մի հաճելի մանրուք էլ կա: Լեգենդար ու իմ շատ սիրելի ու Apocalyptica խմբի պրոդյուսերի հետ մի քանի զրույց եմ ունեցել, և նա խոստովանեց, որ խումբն էլ էր ուզում այս երգի քավըրն անել, բայց երբ լսել են մեր ձայնագրությունը, հրաժարվել են այդ գաղափարից՝ այդքան հավանել էին մեր տարբերակը»,- ասաց Ալմազյանը:
2004-ին Seven Nation Army-ն «Գրեմմի» մրցանակ էր ստացել «Լավագույն ռոք երգ» անվանակարգում: Այն ավելի հայտնի է որպես ֆուտբոլի երկրպագուների ոչ պաշտոնական հիմն ամբողջ աշխարհով մեկ:
Almazian Symphony նվագախմբի կազմում աշխարհի տարբեր երկրներից՝ Սերբիայից, Կանադայինց, Ռուսաստանից, Բելգիայից, Նիդերլանդներից, Բելգիայից, ԱՄՆ-ից, Ղազախստանից և այլ երկրներից 25 երաժիշտ կանայք են: Այն ջութակահար Խաչատուր Ալմազայանի ու սերբ թավջութակահար Թամարա Սավիչի համատեղ նախագիծն է, որը գործում է 2007 թվականից:

The Almazian Symphony Orchestra has released a new music video for the cover of the world-famous song “Seven Nation Army” by White Stripes. This is the first and only version, performed in the classic crossover genre.
The track was part of the album signed and produced by Sony Music Entertainment in partnership with France Télévisions (French National TV Network), released in 2013.
Almazian Symphony has dedicated the video to the midfielder of the Armenian national team and Arsenal playmaker Henrikh Mkhitaryan, as well as to all the football fans out there.
In 2004, “Seven Nation Army” won a Grammy Award for Best Rock Song. The widely popular hit has since become a kind of unofficial anthem for football fans around the world.
“Well-known producer and my business partner Marc di Domenico came up with the idea of readying such an arrangement. After listening to the original version of the song, I refused to record simply because I had no idea how it would sound as a result, what role the solo violin and orchestra could play,” symphony founder Khachatur Almazian said in a conversation with PanARMENIAN.Net.
“Although we had a secret pact with Marc – that if I don’t like something, we just forget about it – he insisted and asked me to at least give it a try. Now, this is my favorite track from the album.”
According to him, the arrangement was made by French show business stars Quentin Bachelet and Jacques Ehrhart
"I had a conversation with the producer of the legendary band Apocalyptica. He admitted that the band members themselves wanted to cover this song, but after listening to our version they abandoned the idea as they liked our arrangement so much," Almazian said.
Founded by Almazian (the solo violinist) and Serbian cellist Tamara Savic, Almazian Symphony is an all-female band consisting of 25 musicians from all a host of countries, including Serbia, Canada, Russia, Montenegro, Kazakhstan, Belarus, the United States, Belgium, Netherlands, and performing in the classical crossover genre.