«Յուվենտուսի» դարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնը մտադիր չէ շարունակել կարիերան ընթացիկ խաղաշրջանից հետո: Նա վերջնական որոշում է կայացրել՝ ավարտել կարիերան, գրում է Championat.com-ը Corriere della Sera-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ 40-ամյա ֆուտբոլիստը կարող է ևս մեկ խաղաշրջանի մասնակցել, իսկ ինքը Բուֆոնը հայտարարել էր, որ պատրաստ է վերադառնալ Իտալիայի հավաքական, եթե իրեն հրավիրեն:
2017-ի ավարտին Բուֆոնը հայտարարեց Իտալիայի հավաքականում կարիերան ավարտելու մասին Շվեդիայի հետ անցումային խաղի ավարտից հետո: Ընթացիկ խաղաշրջանում դարպասապահը 13 խաղ է անցկացրել A Սերիայում, որտեղ 9 գոլ է բաց թողել:

9 Март 2018 - 12:08 AMT
Вратарь «Ювентуса» Джанлуиджи Буффон не планирует продолжать карьеру после завершения нынешнего сезона.
Голкипер принял окончательное решение закончить карьеру, пишет Championat.com со ссылкой на Corriere della Sera.
Ранее в СМИ сообщалось, что 40-летний игрок может провести еще один сезон, а сам Буффон заявлял, что готов вернуться в сборную Италии в случае вызова.
В конце 2017 года Буффон объявил о завершении карьеры в сборной Италии после проигранного стыкового раунда команде Швеции. В этом сезоне вратарь провёл в Серии А 13 матчей, в которых пропустил девять мячей.