Ֆրանսիական ՊՍԺ ֆուտբոլի ակումբի նախագահ Նասեր ալ Հելայֆին մտահոգված է հարձակվող Նեյմարի ակումբից հեռանալու մասին շրջանառվող լուրերով:
Նախագահն ակումբի սպորտային տնօրեն Անտերու Էնրիկեի հետ միասին առաջիկայում մեկնելու է Բրազիլիա՝ տեսակցելու վիրահատությունից հետո վերականգնվող ֆուտբոլիստին, հայտնում է Sports.ru-ն ֆրանսիական Telefoot-ի վրա հղումով:
ՊՍԺ-ի ղեկավարները ցանկանում են համոզել Նեյմարին մնալ ակումբում: Նրանք կբացատրեն ֆուտբոլիստին, որ թիմը նրա շուրջ կկառուցվի և կազմը ձևավորելիս մենեջերները կհենվեն բրազիլացու ցանկությունների վրա:
Ավելի վաղ լուրեր հայտնվեցին, որ Նեյմարը հիասթափվել է ֆրանսիական ակումբից և մտադիր է վերադառնալ Իսպանիա:

12 Март 2018 - 11:53 AMT
Президент ПСЖ Нассер аль-Хелайфи обеспокоен ситуацией со слухами о желании форварда Неймара покинуть команду.
Катарец вместе со спортивным директором клуба Антеру Энрике в ближайшее время отправятся в Бразилию, чтобы навестить игрока, восстанавливающегося после операции, и поговорить с ним, пишет Sports.ru со ссылкой на французский канал Telefoot.
Руководители ПСЖ хотят убедить Неймара остаться. Они объяснят ему, что команда будет построена вокруг него, и при формировании состава менеджеры будут опираться на пожелания бразильца.