«Գահերի խաղը» սերիալի հեղինակները հայտնել են, որ շոուի վերջին եթերաշրջանում հանդիսատեսի սիրված հերոսներից շատերը կմահանան, գրում է ՌԻԱ Նովոստին Variety-ի վրա հղումով:
Սերիալի նկարահանումների վրա աշխատող թիմը խոստացել է, որ վերջին եթերաշրջանը չի հիասթափեցնի երկրպագուներին: «Դա շատ կարևոր շրջան էր մեր կյանքում և կարիերայում: Դերասաններն ապշած էին ոչ այնքան այն հանգամանքից, որ իրենց հերոսները մեռնելու են, այլ նաև նրանից, թե ինչպես են ընդունելու մահը»,-հայտարարել է HBO ավագ փոխնախագահ Ֆրանչեսկա Օրսին:
Նա պատմել է, որ երբ նկարահանող խմբի անդամներն ավարտել են սցենարի ընթերցումը, մոտ 20 րոպե ծափահարել են՝ բոլորի աչքերը խոնավացել էին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ամերիկացի գրող Ջորջ Մարտինը մտադիր չէ 2018-ին հրատարակել «Սառույցի և կրակի երգը» ֆենտեզի պատումի 6-րդ մասը, ինչպես նախկինում էր ծրագրվում: Այդ մասին գրողը հայտնել է իր բլոգում:
Ավելի վաղ, բրիտանական Metro-ն գրել էր, որ Մեյսի Ուիլյամսն ասել է, թե վերջին եթերաշրջանի պրեմիերան լինելու է 2019 թվականի ապրիլին:Հեռուստասերիալը թողարկող HBO կաբելային հեռուստաալիքը հայտարարել էր, որ մեծ մասսայականություն վայելող «Գահերի խաղը» ամերիկյան հեռուստասերիալի վերջին` 8-րդ եթերաշրջանը կհեռարձակվի 2019 թվականին: Հեռարձակման կոնկրետ ժամկետները չէին նշվում: Եթերաշրջանը բաղկացած կլինի 6 սերիայից:

The final season of “Game of Thrones” will not disappoint, promise HBO executives who recounted being at the table read for the last few episodes, Variety reports.
“It was a really powerful moment in our lives and our careers,” said Francesca Orsi, HBO SVP of drama, who took part in a panel titled “The Best of HBO” at the INTV Conference in Israel. “None of the cast had received the scripts prior, and one by one they started falling down to their deaths.”
Orsi was joined on the panel by programming president Casey Bloys with drama chiefs David Levine, moderated by WME’s Marc Korman.
In discussing “Game of Thrones” during the session, Orsi said that at the table read of the final six scripts (“a dream opportunity,” she said), everyone stood up and applauded for 15 to 20 minutes. “It was amazing,” she said of the episodes, which will air in 2019. “By the very end, everyone looked down and looked up and tears were in their eyes.”
The network execs revealed they hope to continue the magic with the potential spinoffs, which Orsi promised will live up to the original. “It feels like corporate malfeasance to not continue it,” said Orsi. “That’s why it spawned three, four, five spinoffs,” adding that “we’re going big.”