Լոնդոնի «Արսենալի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այցելել է Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, որտեղ հանդիպել է վիրավոր և հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների հետ: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ, Հենրիխ Մխիթարյանը ծանոթացել է համալսարանի տարածքում գործող վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին, զրուցել հիվանդների, ուսանողների հետ:
Հենրիխ Մխիթարյանը 2017 թվականի Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկների ցուցակում ընդգրկվելու համար ստացած ավտոմեքենան նվիրաբերել է վիրավոր և հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին:

19 Март 2018 - 13:32 AMT
Полузащитник сборной Армении и «Арсенала» Генрих Мхитарян посетил 19 марта Реабилитационный центр защитника отечества, который создан в результате сотрудничества Ереванского Государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци и министерства обороны. Об этом сообщает Федерация футбола Армении.
Мхитарян в сопровождении ректора ЕГМУ Армена Мурадяна ознакомился с центром, проведенными здесь объемными работами, побеседовал с пациентами и студентами.
Футболист подарил Реабилитационному центру защитника отечества автомобиль, полученный им за включение в список 10 лучших спортсменов Армении за 2017 год.
Недавно построенный современный Реабилитационный центр Защитника Отечества размещен в филиале больничного комплекса №1 «Гераци» – Ереванской первой городской больнице.