Լոնդոնի «Արսենալի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այցելել է Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, որտեղ հանդիպել է վիրավոր և հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների հետ: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ, Հենրիխ Մխիթարյանը ծանոթացել է համալսարանի տարածքում գործող վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին, զրուցել հիվանդների, ուսանողների հետ:
Հենրիխ Մխիթարյանը 2017 թվականի Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկների ցուցակում ընդգրկվելու համար ստացած ավտոմեքենան նվիրաբերել է վիրավոր և հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին:

Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan who currently plays for the English club Arsenal, has donated a car to a rehabilitation center for servicemen in Yerevan.
The playmaker on Monday, March 19 visited the Yerevan State Medical University to meet with wounded and disabled servicemen, the website of the Football Federation reveals.
Accompanied by university rector Armen Muradyan, Mkhitaryan visited the center for the rehabilitation of wounded and disabled servicemen, chatted with the students and those receiving treatment.
Mkhitaryan donated the car he received after being named one of Armenia’s top 10 athletes of 2017 to the center.