«Բավարիայի» հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկին մյուս խաղաշրջանում կարող է տեղափոխվել «Ռեալ», հայտնում են իսպանական ԶԼՄ-ները:
Լևանդովսկին մադրիդյան ակումբի թիվ մեկ տրանսֆերային նպատակն է, գրում է «Սովետսկի սպորտը» AS-ի վրա հղումով:
Ակումբի նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը դեռ 2013-ից է ուզում ձեռք բերել լեհ ֆուտբոլիստին: Ըստ պարբերականի, «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը հավանություն է տալիս Լևանդովսկու տեղափոխմանը:
Նշվում է նաև, որ «Ռեալը» համաձայնության է եկել ֆուտբոլիստի գործակալ Պինի Զահավիի հետ: Ինքը ֆուտբոլիստը պատրաստ է փոխել ակումբը:
Ընթացիկ խաղաշրջանում 29-ամյա Ռոբերտ Լևանդովսկին 37 խաղ է անցկացրել «Բավարիայի» կազմում և 32 գոլի և 4 գոլային փոխանցմնա հեղինակ դարձել:

Форвард «Баварии» Роберт Левандовски в следующем сезоне может перейти в «Реал». сообщают испанские СМИ.
Левандовски является для мадридского клуба трансферной целью номер один, пишет «Советский спорт» со ссылкой на AS.
Президент клуба Флорентино Перес хочет приобрести поляка еще с 2013 года. По данным издания, главный тренер «Реала» Зинедин Зидан поддержал идею о трансфере Левандовски.
Также сообщается, что «Реал» достиг договоренности с агентом игрока Пини Захави. Сам футболист готов сменить клуб.
В текущем сезоне 29-летний Роберт Левандовски провел 37 матчей за «Баварию» и забил 32 мяча при четырех голевых передачах.