Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հայտարարել է հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչի հեռանալու մասին: Համապատասխան հայտարարությունը հրապարակվել է ակումբի պաշտոնական կայքում:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» հաստատում է, որ համաձայն է խզել համաձայնագիրը Իբարհիմովիչի հետ այն անմիջապես ուժի մեջ մտնելու պայմանով: Բոլորն ակումբում ցանկանում էին շնորհակալություն հայտնել Զլատանին այն ավանդի համար, որ նա ունեցել է թիմում սկսած ժամանելու պահից, և մաղթել նրան ամենայն բարիք»,-ասվում է հայտարարության մեջ:
Պաշտոնական հայտարարությունից քիչ անց Իբրահիմովիչն իր Instagram-ում գրել է. «Մեծ գործերը նույնպես ավարտվում են և «Մանչեսթեր Յունայթեդում» երկու ֆանտաստիկ խաղաշրջանից հետո ժամանակն է առաջ շարժվել: Շնորհակալ եմ ակումբին, երկրպագուներին, անձնակազմին և բոլոր նրանց, ով կիսել է ինձ հետ իմ պատմության այդ հատվածը»:
Զլատանը նաև «Ընդմիշտ կարմիր» գրությամբ հեշթեգ է դրել:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Իբրահիմովիչը կտեղափոխվի ԱՄՆ՝ Ֆուտբոլի գլխավոր լիգայի ակումբներից մեկը:
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչի ամենահավանական մրցակիցն ակումբում ներկայում Լոնդոնի «Արսենալի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն էր: Այս մասին գրում է ՄՅՈւ պաշտոնական կայքը:

23 Март 2018 - 08:50 AMT
Английской футбольный клуб «Манчестер Юнайтед» объявил об уходе нападающего Златана Ибрагимовича. На официальном сайте клуба опубликовано соответствующее заявление.
«Манчестер Юнайтед» подтверждает, что согласился расторгнуть соглашение со Златаном Ибрагимовичем с немедленным вступлением этого решения в силу. Все в клубе хотели бы поблагодарить Златана за тот вклад, который он сделал в команду, начиная с момента своего прибытия, и пожелать ему всего хорошего в будущем»,- говорится в заявлении.
Вскоре после официального объявления Ибрагимович написал в своем Instagram: «Большие дела тоже заканчиваются, и после двух фантастических сезонов в «Манчестер Юнайтед» настала пора двигаться дальше. Спасибо клубу, болельщикам, персоналу и всем, кто разделил со мной эту часть моей истории».
Златан также поставил хэштег с надписью «Красный навсегда».
Ранее сообщалось, что Златан Ибрагимович покинет футбольный клуб «Манчестер Юнайтед» на текущей неделе. Шведский форвард должен согласовать условия перехода в один из клубов Главной лиги футбола (MLS).
Тренер манкунианцев Жозе Моуринью разрешил Ибрагимовичу покинуть команду ради контракта с американской лигой. Главным претендентом на футболиста считается «Лос-Анджелес Гэлакси».