Եվրոպայից 200 կամավոր «Բարև թրեյլս» (BarevTrails) ծրագրի շրջանակում կմասնակցի Հայաստանի հատուկ պահպանվող տարածքներում էկոտուրիզմի խթանմանը: Այս մասին հայտնում է «Բնության համաշխարհային հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղը» (WWF-Հայաստան):
Ծրագրի նպատակն է հարավային Հայաստանի պահպանվող տարածքներում («Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց, «Գնիշիկ պահպանվող լանդշաֆտ», պլանավորվող «Տաթև» ազգային պարկ և «Զանգեզուր կենսոլորտային համալիր») էկոտուրիզմի ենթակառուցվածքների բարելավումը և ընդհանուր առմամբ Հայաստանի ճանաչելիության բարձրացումը որպես էկոտուրիզմի համար նպաստավոր երկիր:
Ծրագրի առաջին փուլով նախատեսված է, որ 3 տարում 200 երիտասարդ Մեծ Բրիտանիայից, Շվեյցարիայից, Իսպանիայից և Գերմանիայից կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու պահպանվող տարածքներում առկա արշավային արահետների բարեկարգմանը, նոր արահետների մշակմանը, արահետների քարտեզագրմանը, ցուցանակների, արգելափակոցների տեղադրմանը, փոքր ենթակառուցվածքների (օրինակ անանցանելի վտակների վրա փոքր կամուրջներ) կառուցմանը և այլն:

200 волонтеров из Европы в рамках программы BarevTrails примут участие в продвижении экотуризма в Армении. Об этом сообщает армянский филиал Всемирного фонда дикой природы (WWF-Армения).
Целью программы является улучшение инфраструктур экотуризма на особо охраняемых природных территориях Армении (Государственный заповедник «Хосровский лес», охраняемый ландшафт «Гнишик», планируемый национальный парк «Татев» и «Биосферный комплекс Зангезур») и повышение уровня узнаваемости Армении в качестве благоприятной для экотуризма страны.
На первом этапе программы планируется, что в течение 3 лет 200 волонтеров из Великобритании, Швейцарии, Испании и Германии прибудут в Армению для того, чтобы принять участие в благоустройстве походных троп на особо охраняемых территориях, разработке новых маршрутов, которые представят природные и культурные памятники, а также биоразнообразие данной территории, картографировании троп, установке указателей и заграждений, строительстве небольших инфраструктур (к примеру, небольших мостиков на непроходимых речках) и пр.