Չինացի ներդրողները մտադիր են Հայաստանում ջրերի արտադրություն հիմնել: Այդ մասին հայտնել են չինական New Idea ընկերության ներկայացուցիչները ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանի հետ հանդիպմանը:
Ներդրողներն ընդգծել են, որ հայկական հանքային ջրերը շատ բարձորակ են, ինչն էլ վստահություն է ներշնչում, որ իրենց արտադրությունը կհաջողի։ Ներդողների ներկայացմամբ՝ ծրագիրը կունենա նաև սոցիալական ուղղվածություն արտադրամասի մերձակա համայնքների համար։
Նախարար Սուրեն Կարայանը նշել է, որ նախարարության ողջ թիմը պատրաստ է օժանդակել ներդրողներին Հայաստանում իրենց գործունության ողջ ընթացքում և ներդրումային ծրագրի շրջանակներում քննարկել արտոնությունների տրամադրման հնարավորությունները, հայտնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը։

Chinese investors are planning to establish water production in Armenia, the representatives of New Idea said at a meeting with Armenian minister of economic development and investments Suren Karayan on Monday, March 26.
Armenian mineral waters are of very high quality, the investors said, which inspires confidence that the business will succeed.
According to them, the project will have a positive social impact on the communities living nearby.
Karayan said, in turn, that the ministry is ready to assist the Chinese in the whole process and discuss the possibility of providing preferential terms.