Անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» գլխավոր մարզիչ Պեպ Գվարդիոլան հայտարարել է, որ ձմռանը իրեն առաջարկել են կիսապաշտպաններ Փոլ Պոգբային և Հենրիխ Մխիթարյանին «Մանչեսթեր Յունայթեդից», բայց նա հրաժարվել է: Առաջարկն արել էր Մխիթարյանի գործակալ Մինո Ռայոլան:
Վերջերս հայտնի ֆուտբոլային գործակալ Ռայոլան անպարկեշտ արտահայտություններ էր արել Գվարդիոլային հասցեին՝ նրան «վախկոտ» և «շուն» անվանելով:
Գվարդիոլան իր զարմանքն է հայտնել՝ թե ձմռանը Ռայոլան իրեն իր 2 խաղացողներին էր առաջարկում, իրեն «շուն» համարելով: «2 ամիս առաջ գործակալ Ռայոլան ինձ առաջարկում էր Պոգբային և Մխիթարյանին: Ինչո՞ւ: Չէ որ նա պետք է պաշտպանի իր ֆուտբոլիստներին այնպիսի մարդուց, ինչպիսին ես եմ: Դա լավ չէ, նա պետք է հարգի շներին»,-ասել է Գվարդիոլան, գրում է The Telegraph-ը:
«Կա՞ն արդյոք այլ մարդիկ, որոնց ես դուր չեմ գալիս: Այդպիսիք շատ են: Չէ որ ես մեծ բոսս եմ: Մի օր ես կհրապարակեմ ցուցակը, հավատացեք»,-հավելել է Գվարդիոլան:

Менеджер «Манчестер Сити» Пеп Гвардиола заявил, что зимой ему предлагали подписать полузащитников Поля Погба и армянина Генриха Мхитаряна из «Манчестер Юнайтед», а он отказался. Предложение поступило от агента Мхитаряна Мино Райолы.
Недавно известный агент Мино Райола позволил себе нелицеприятные высказывания в адрес Пепа Гвардиолы, назвав его «трусом» и «псом».
Гвардиола выразил удивление, что зимой Райола предлагал ему подписать двух своих клиентов, при этом считая его «псом».
«Два месяца назад агент Мино Райола предложил мне Погба и Мхитаряна. Зачем? По идее, он должен защищать своих игроков от такого человека, как я. Это нехорошо, он должен уважать собак», – сказал Гвардиола, пишет The Telegraph.
«Есть ли еще люди, кому я не нравлюсь? Таких много. Я же большой босс. Однажды я назову вам список, поверьте»,- добавил Гвардиола.