Facebook Inc. ընկերության հիմնադիր և ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը, ելույթ ունենալով ամերիկյան Սենատում կազմակերպված լսումների ժամանակ, խոստացել է, որ Facebook սոցցանցը միշտ մատչելի կլինի օգտատերերի համար:
Ըստ Ցուկերբերգի, սոցցանցը միշտ կունենա անվճար տարբերակ: Նա ընդգծել է, որ ընկերության նպատակն է օգնել միավորվել մարդկանց ամբողջ աշխարհում:
«Այդ նպատակին հասնելու համար, կարծում ենք, անհրաժեշտ է այնպիսի ծառայություններ առաջարկել որոնք բոլորը կարող են իրենց թույլ տալ, և մենք հակված ենք դա անել»,-ասել է նա, գրում է ՌԲԿ-ն:
Ապրիլի 7-ին ընկերության օպերացիոն տնօրեն Շերիլ Սենդբերգը հայտարարել է, որ ապագայում սոցցանցի օգտատերերը կկարողանան հրաժարվել գովազդից առանձին վճարի դիմաց: «Հիմա սոցցանցի օգտատերերը չեն կարող հրաժարվել գովազդից: Ապագայում դա կարող է վճարովի ծառայություն լինել»,-ասել էր նա:

11 Апрель 2018 - 06:00 AMT
Глава и основатель компании Facebook Inc. Марк Цукерберг, выступая на слушаниях в американском Сенате, пообещал, что социальная сеть Facebook будет всегда доступна для пользователей в бесплатной версии.
По словам Цукерберга, у Facebook всегда будет бесплатная версия. Он подчеркнул, что цель компании — помочь соединять людей по всему миру.
«Чтобы это делать, мы полагаем, что нам необходимо предлагать услуги, которые все могут позволить, и мы привержены это делать», — отметил он, пишет РБК.
7 апреля операционный директор компании Facebook Шерил Сэндберг заявила, что в будущем у пользователей социальной сети появится возможность отказаться от рекламы за отдельную плату. «Сейчас у пользователей соцсети нет возможности отказаться от того, чтобы данные из профилей попадали к рекламодателям. Это могло бы стать платной услугой», — сказала она.