Ապրիլի 15-ին՝ ժամը 19:15-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի ունեցած արտակարգ պատահարի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Ալեք Նվերի Կարապետյանը, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԱՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Ալեք Կարապետյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով, հայտնում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։

16 Апрель 2018 - 13:05 AMT
15 апреля, около 19:15 по местному времени, вследствие чрезвычайного происшествия в одной из воинских частей Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в северном направлении, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Алек Нверович Карапетян (1998 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Президент НКР Бако Саакян подписал 16 апреля указ, согласно которому, за мужество, проявленное при защите государственной границы Республики Арцах, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Алек Карапетян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги».