Ապրիլի 13-ից մայրաքաղաքում մեկնարկած ապօրինի հավաքի կողմնակիցները և մասնակիցները շարունակաբար իրենց գործողություններով խոչընդոտում են այլոց իրավունքների, ազատությունների իրացմանը, պետական մարմինների, կազմակերպությունների բնականոն գործունեությանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
«Նմանատիպ բոլոր գործողությունների նկատմամբ ՀՀ ոստիկանության կողմից մինչ օրս դրսևորվել է հանդուրժողականություն՝ բազմաթիվ հայտարարություններով փորձելով կանխել հակաիրավական գործունեությունը: Այդ հավաքներն արդեն իսկ ուղեկցվել են բազմաթիվ զանգվածային անկարգություններով, որոնց ընթացքում անձանց նկատմամբ բռնության գործադրմամբ, գույք ոչնչացնելով ու վնասելով վտանգվել է քաղաքացիների կյանքն ու առողջությունը, հասարակական անվտանգությունը», -նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ ոստիկանության, բազմաթիվ հայտարարություններից և նախազգուշացումներից հետո հավաքի կազմակերպիչները «շարունակում են հակաիրավական գործողությունները»:
Ոստիկանությունը կոչ է անում հավաքի կազմակերպիչներին դադարեցնել ապօրինի գործողությունները, հակառակ դեպքում ՀՀ ոստիկանության կողմից իրականացվող՝ հավաքը ցրելու համաչափ գործողությունների, իսկ անհրաժեշտության դեպքում նաև իրավական ներգործության համաչափ միջոցների կիրառման բոլոր հետևանքների պատասխանատվությունը ընկնում է կազմակերպիչների վրա:

Сторонники и участники стартовавших 13 апреля незаконных митингов в Ереване продолжают последовательно своими действиями препятствовать реализации прав и свобод других лиц, естественному ходу деятельности государственных органов и организаций. Об этом говорится в заявлении полиции Армении.
«Ко всем подобным действиям полиция Армении до сих пор проявляла терпимость, пытаясь посредством многочисленных заявлений предотвратить противоправные деяния. Эти собрания уже сопровождались многочисленными массовыми беспорядками, в ходе которых применением насилия к лицам, уничтожением и нанесением урона имуществу были поставлены под угрозу жизнь и здоровье граждан, общественная безопасность», – говорится в заявлении.
Полиция отмечает, что вопреки многочисленным заявлениям и предупреждениям полиции организаторы собрания «продолжают противоправные действия».
Полиция Армении призывает организаторов собрания «прекратить противоправные действия, в противном случае ответственность за все последствия осуществляемых Полицией соразмерных действий по разгону собрания и применение при необходимости соразмерных средств правового воздействия ляжет на организаторов».