Ապրիլի 20-ի, ժամը 13։00-ի դրությամբ Երևանի հիվանդանոցներում բուժումը շարունակում է հանրահավաքի ընթացքում տուժած 3 քաղաքացի, հայտնում են ՀՀ աղողջապահության նախարարությունից։
Նրանցից 2-ը թիվ 2 բուժմիավորման վնասվածքաբանական բաժանմունքում և «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի բաժանմունքում բուժումը շարունակում են ապրիլի 16-ից: Մեկ տուժած գտնվում է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում, հայտնում է առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Բոլորը գտնվում են մասնագետների հսկողության ներքո, ստանում անհրաժեշտ բուժում։ Բժիշկների գնահատմամբ` նրանց վիճակը բավարար է:

20 апреля, по состоянию на 13:00, в больницах Еревана продолжают лечение 3 пострадавших во время митингов в столице. Об этом сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении.
Двое пострадавших с 16 апреля продолжают лечение в травматологическом отделении Медицинского объединения № 2 и отделении травматологии и ортопедии Больничного комплекса №1 «Гераци». Один пострадавший находится в медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» (Святого Григория Просветителя).
Все они находятся под наблюдением медиков и получают необходимое лечение. Их состояние оценивается как удовлетворительное.