ՀՀ սփյուռքի փոխնախարար Սերժիկ Սրապիոնյանը սեփական դիմումի համաձայն ազատվել է աշխատանքից: Այդ մասին հայտնել է սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Իսկ թուրքագետ Գևորգ Պետրոսյանը նշանակվել է նախարարի խորհրդական:
«Իմ կողմից առաջին նշանակումը. թուրքագետ, «Եփրատ» մերձավորարևելյան ուսումնասիրություններիր կենտրոնի տնօրեն, Թուրքագիտական պորտալի հիմնադիր, հայտնի թուրքագետ Գևորգ Պետրոսյանն այլևս իմ խորհրդականն է (հասարակական հիմունքներով)»,- գրել է նախարարը:
Նախարարը տեղեկացրել է նաև, որ 2 տարբեր բաժինների մի քանի աշխատակիցներից ձևավորվել է օպերատիվ խումբ, որի հիմնական գործառույթն է՝ իրականացնել մամուլում և սոցիալական ցանցերում սփյուռքի նախարարության վերջին շրջանի գործունեության վերաբերյալ առողջ` թե՛ դրական, թե՛ բացասական արձագանքների մոնիտորինգ:

16 Май 2018 - 12:12 AMT
Заместитель министра диаспоры Армении Сержик Срапионян освобожден от занимаемой должности на основании собственного заявления. Об этом на своей странице в Facebook сообщил новый министр диаспоры Мхитар Айрапетян.
Он также сделал свое первое назначение: тюрколог, директор Центра ближневосточных исследований «Евфрат» Геворк Петросян назначен советником Айрапетяна на общественных началах.
В повестку дня предстоящего 17 мая заседания правительства Армении включен вопрос об освобождении от занимаемой должности руководителя аппарата министерства диаспоры РА Фирдуса Закаряна.