Մայիսի լույս 14-ի գիշերը Արցախում վիրավորված զինվոր Շամխալ Պետրոսյանն արդեն գիտակցության է եկել։ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է նրան կենտրոնական հոսպիտալում և զրուցել նրա հետ։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Պետրոսյանը կամենում է շուտ ապաքինվել և վերադառնալ ծառայության։ Նա հպարտությամբ նշել է, որ իր կյանքը նախ փրկել է իր զինակից, ՀՀ ՊՆ հատուկ դասընթացներ անցած զինվոր, սանհրահանգիչը օգտագործելով Armenian wounded heroes fund հիմնադրամի տրամադրած առաջին բուժօգնության փաթեթները»,-ասվում է գրառման մեջ։
Տոնոյանը առողջություն է մաղթել հիվանդներին, ինչպես նաև մասնագիտական հարցեր քննարկել վարչության պետ Հովհաննիսյանի և բժիշկների հետ։

Новый министр обороны Армении Давид Тоноян посетил Центральный военный госпиталь, где проведал раненного в Арцахе в ночь на 14 мая военнослужащего Шамхала Петросяна. Об этом сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
По его словам,Петросян уже находится в ясном сознании.
«Петросян желает как можно скорее поправиться и вернуться на службу. Он с гордостью отметил, что жизнь ему спас его сослуживец, военнослужащий, который прошел специальное обучение в Минобороны РА, использовав пакет первой медпомощи, предоставленный фондом Armenian wounded heroes fund»,- говорится в сообщении Ованнисяна.
Тоноян пожелал пациентам госпиталя здоровья и обсудил ряд вопросов профессионального характера с начальником Управления Г. Ованнисяном и врачами.