Իսպանացի մարզիչ Ունայ Էմերին նշանակվել է Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ: Այս մասին հայտնում է «զինագործների» պաշտոնական կայքը:
Նախկինում 46-ամյա մարզչի ղեկավարած «Վալենսիա» ակումբը երեք անգամ անընդմեջ Իսպանիայի առաջնությունում զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը։ 2012 թվականի մայիսից մինչև նույն թվականի նոյեմբերը նա գլխավորել է Մոսկվայի «Սպարտակը»։ 2013-2016 թվականներին դարձել է «Սևիլյա» ակումբի գլխավոր մարզիչը: 2016 թվականի ամառվանից գլխավորել է ֆրանսիական «Պարի Սեն-Ժերմենը»:
«Արսենալի» գործադիր տնօրեն Իվան Գազիդիսն ասել է, որ Էմերին հաջողակ մարզչի կարիերա է կառուցել, զարգացրել է Եվրոպայի ֆուտբոլային տաղանդների կարողությունները:
««Արսենալի» ոճը լիովին համապատասխանում է նրան: Նա աշխատասեր է և համբերատար մոտեցում ունի», – նշել է ակումբի գործադիր տնօրենը:
Ավելի վաղ, Ֆրանսիացի մարզիչ Արսեն Վենգերը հեռացել էր լոնդոնյան ակումբի գլխավոր մարզչի պաշտոնից: Նա ակումբը ղեկավարել է 1996-2018 թվականները:

Испанский специалист Унаи Эмери назначен на пост главного тренера лондонского «Арсенала». Об этом сообщает официальный сайт клуба.
«Мы счастливы приветствовать Унаи в «Арсенале». Он признанный победитель. Уверены, что это тот, кто нужен клубу, и он поможет клубу добиться успехов ради болельщиков, работников клуба и всех, кому не безразличны цели «Арсенала», — прокомментировал назначение Эмери один основных акционеров клуба Стэн Кронке.
Испанец сменил многолетнего тренера Арсена Венгера, который в апреле принял решение покинуть клуб по окончанию сезона.
С 2016 по 2018 год Эмери возглавлял французский «Пари Сен-Жермен». Под его руководством в сезоне-2017/2018 парижане оформили требл (выиграли три титула за один сезон), одержав победу в чемпионате, Кубке и Суперкубке. 14 мая стало известно, что Эмери на посту главного тренера клуба сменил немецкий специалист Томас Тухель. Также Эмери известен по своей работе в испанской «Севилье», с которой он трижды становился победителем Лиги Европы.