Եթե «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը որոշեր մնալ իր պաշտոնում, ոչ ոք չէր առարկի: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:
Մայիսի 23-ին Վենգերին ակումբի գլխավոր մարզչի պաշտոնում փոխարինեց Ունաի Էմերին:
Մխիթարյանը հույս է հայտնել, որ Էմերին հաջողության կհասնի լոնդոնյան ակումբում:
«Ես դեռ չեմ հանդիպել նրա հետ: Մենք խոսելու ժամանակ չենք ունեցել: Հուսով եմ, նա նոր մարտավարական գաղափարներ կբերի ակումբ և հաջողության կհասնի այստեղ»,-ասել է Մխիթարյանը, գրում է Daily Mail-ը:
Ըստ հայ ֆուտբոլիստի, ակումբում բոլորը պրոֆեսիոնալներ են, և յուրաքանչյուրը գիտի, թե ինչ պետք է անի և ինչ են իրենից ակնկալում:
«Վենգերի հեռանալու պատճառով բոլորն էին տխրել՝ և ֆուտբոլիստները, և անձնակազմը: Հեշտ չէ հաշտվել մի մարդու հեռանալու հետ, որը ղեկավարել է ակումբը 22 տարի: Բոլորը տպավորված էին այն մթնոլորտով, որը նա ստեղծել էր: Եթե նա որոշեր ևս 10 տարի պաշտոնավարել, ոչ ոք դեմ չէր լինի»,-ասել է Մխիթարյանը:
Արսեն Վենգերը գլխավորում է «Արսենալը» 1996-ից: Ապրիլին Վենգերը որոշեց հեռանալ ակումբից խաղաշրջանի ավարտին:

24 Май 2018 - 08:44 AMT
Если бы бывший главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер решил остаться на своем посту, никто бы не был против. Об этом заявил полузащитник сборной Армении и «Арсенала» Генрих Мхитарян.
23 мая Венгера на посту главного тренера лондонского клуба сменил Унаи Эмери.
Мхитарян выразил надежду, что Эмери добьется успеха с лондонцами.
«Я еще не встречался с ним. У нас не было времени переговорить. Надеюсь, он привнесет в «Арсенал» новые тактические идеи и душу и добьется здесь успеха»,- отметил Мхитарян, пишет Daily Mail.
По словам армянина, в клубе все профессионалы, и каждый знает, что должен делать и что от него ожидают.
«Уходом Венгера были расстроены и игроки, и персонал. Нелегко смириться с уходом человека, который руководил командой 22 года. Все были впечатлены атмосферой, которую он создал. Если бы он решил остаться еще на 10 лет, никто бы не был против»,- добавил Мхитарян.
Арсен Венгер возглавлял «Арсенал» с 1996 года.Венгера в апреле принял решение покинуть клуб по окончанию сезона.