Մայիսի 31-ին Արտաշատի սահմանապահ ջոկատի տեղամասում, Սուրենավան բնակավայրի շրջանում, ռուսաստանցի սահմանապահները ձերբակալել են 2 անհայտ անձի, որոնք ապօրինի հատել են ՀՀ պետական սահմանը։
Պետական սահմանի պահպանության ժամանակակից միջոցների կիրառման շնորհիվ սահմանապահ ջոկատը սեղմ ժամանակահատվածում հայտնաբերել և ձերբակալել է սահմանախախտներին: Նրանք օրենսդրության սահմանած կարգով հանձնվել են ՀՀ իրավապահ մարմիններին։
Այժմ իրականացվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ միջադեպի բոլոր հանգամանքները պարզելու համար, հայտնում է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ Սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությունը:

4 Июнь 2018 - 09:55 AMT
31 мая у Арташатского пограничного отряда в районе населенного пункта Суренаван российские пограничники задержали двух неизвестных, незаконно пересекших государственную границу. Об этом сообщает пресс-служба Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения.
«Благодаря использованию современных средств охраны государственной границы, пограничный наряд в течение короткого времени обнаружил и задержал злоумышленников»,- говорится в сообщении.
Нарушители в установленном законодательством порядке переданы в правоохранительные органы Республики Армения. В настоящее время проводится комплекс необходимых мероприятий для выяснения всех обстоятельств происшествия.