Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և անգլիական «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն, ի տարբերություն «Մանչեսթեր Յունայթեդի» այլ անդամների, այնքան էլ դիմացկուն չէր: Այդ մասին հայտարարել է մանկունիանցիների գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն BBC Sport-ին տված հարցազրույցում՝ անդրադառնալով այն պատճառներին, թե ինչու ակումբը ստիպված եղավ հրաժարվել հայ ֆուտբոլիստից:
Ըստ նրա, Մխիթարյանը պատրաստ չէր ՄՅՈւ ինտենսիվ տեմպին: «Ֆիզիկապես և մտածելակերպով նա պատրաստ չէր, մրցունակության առումով ևս: Երբ խաղերի միջև վերականգնման ժամանակը սեղմ է, դա բարդ է»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ Մխիթարյանը չէր կարողանում հաղթահարել այդ ծանրաբեռնվածությունը, ինչպես անում էին մյուս ֆուտբոլիստները:
Մարզիչը հավելել է, թե Մխիթարյանն ինքն էլ է դա գիտակցել, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Մխիթարյանը 1,5 խաղաշրջան է անցկացրել ՄՅՈւ կազմում, այդ ընթացքում դառնալով 13 գոլի հեղինակ: Մխիթարյանը Լոնդոնի «Արսենալ» տեղափոխվեց 2018-ի սկզբին:

4 Июнь 2018 - 10:48 AMT
Капитан сборной Армении и полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян, играющий ранее в составе «Манчестер Юнайтед» отличался от других игроков манкунианского клуба пониженной выносливостью. Об этом в интервью BBC Sport заявил главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуриньо.
По его словам, Мхитарян оказался не готов к интенсивному темпу, в котором живет МЮ.
«Физически и ментально он был не готов, (в плане) конкурентоспособности тоже. Мало времени на восстановление между матчами — это сложно», — сказал Моуринью, пишет Sputnik-Армения.
По словам Моуриньо, Мхитарян не смог справиться с нагрузками так, как это делали другие игроки. Тренер утверждает, что Мхитарян сам это осознал.
В конце концов, заявил тренер, Мхитарян оказался наименее важным активом МЮ.
Генрих Мхитарян провел в «Манчестер Юнайтед» полтора сезона. Всего капитан сборной Армении вышел на поле 64 раза и забил 13 голов. В январе 2018 года он перешел в лондонский «Арсенал».