ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ քննարկումների արդյունքում «Տաշիր» ընկերությունների խումբը որոշում է կայացրել հուլիսի 1-ից սոցիալապես անապահով ընտանիքներին տրամադրել էլեկտրաէներգիայի սակագնի մասնակի փոխհատուցում` 1 կՎտժ դիմաց 10 դրամի չափով։
Ընկերության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, փոխհատուցումը կտրամադրվի ամսական մինչև 250 կՎտժ սպառած հոսանքի համար: Փոխհատուցումը կտրամադրվի «Տաշիր» ընկերությունների խմբի սեփական միջոցներից և կկազմի սոցիալապես անապահով ընտանիքների էլեկտրաէներգիայի ծախսի 25-30%-ը:
2015 թվականին էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացումից ու ՀԵՑ-ի՝ «Տաշիր» խմբին անցնելուց հետո ընկերությունն ու կառավարությունը մոտ 1 տարի փոխհատուցել են մինչև 250 կՎտժ սպառողներին՝ ավելացված սակագնի չափով:

After discussions with Prime Minister Nikol Pashinyan, Tashir Group of Companies has decided to provide partial compensation for energy consumption to socially disadvantaged families in the amount of ADM 10 for each kWh of electricity.
According to a statement by the company, the compensation will be provided for a monthly threshold of up to 250 kWh.
The subsidy, according to Tashir, will be allocated from the company’s own funds and is set to cover the 25-30% of energy costs of low-income families.
Armenian citizens now pay 44.98 drams per 1 kW of energy during the day and 34.98 drams at night. Reduced tariffs – 40 and 30 drams, respectively – were introduced for socially disadvantaged families before.