ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի (6-րդ) գլխավոր վարչության աշխատակիցները ստուգումներ են իրականացնում երթևեկությունը վերահսկող արագաչափեր և տեսախցիկներ տեղադրող «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերությունում: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության և լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը:
Նա մանրամասներ չհայտնեց, ասաց, որ շուտով պաշտոնական հաղորդագրություն կտարածվի:
2014 թվականին ՀՀ ճանապարհային ոստիկանությունը ընկերության հետ 25 տարվա պայմանագիր է կքնել: Մինչև 2016 թվականը ընկերության տեղադրած արագաչափերի և տեսախցիկների արձանագրած ճանապարհատրանսպորտային երթևեկության խախտումների դիմաց վարորդների վճարած տուգանքների 50%-ը պատկանում էր ընկերությանը, մյուս 50%-ը մտնում էր պետական բյուջե: Վերջին երկու տարում, ըստ պաշտոնական տեղեկատվության, այդ տուգանքներն ամբողջությամբ պետական բյուջե են մտել:

20 Июнь 2018 - 10:50 AMT
Сотрудники Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции Армении (6-й отдел) проводят проверки в компании «Секьюрити Дрим», которая занимается установкой спидометров, радаров и видеокамер на дорогах РА. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил руководитель отдела по связям со СМИ, анализа и информации Управления информации и по связям с общественностью полиции Армении Эдгар Джаноян.
Других подробностей он не сообщил, однако отметил, что вскоре полиция распространит официальное заявление.
Компания «Секьюрити Дрим» занимается установкойспидометров, радаров и видеокамер на дорогах Армении с 2014 года, когда между компанией и дорожной полицией РА был заключен договор на 25 лет. До 2016 года 50% штрафов, выплаченных грабдами за нарушения, зафиксироанные камерами компании, шли в бюджет «Секьюрити Дрим», другие 50% – в бюджет страны. С 2016 годаэти штрафы полностью поступают в государственный бюджет.