ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության հունիսի 28-ի նիստում հայտարարել է, որ Բաղրամյան 26 հասցեի նստավայրը վերադարձվելու է նախագահի աշխատակազմին:
«Մենք ամենևին չենք մոռացել՝ ինչն ենք քննադատել», – ասել է վարչապետը:
Կառավարության նիստում ընդունվել է նաև որոշում, որի համաձայն վարչապետի աշխատակազմի տեղակայման վայրեր են հաստատվել Բաղրամյան 26-ը և Կառավարության տուն 1-ը։
Փաշինյանը նշել է, որ «ստեղծվել է տարօրինակ իրավիճակ, երբ վարչապետը տեղակայված է երկու շենքում»։
«Այս որոշումն այս պահին ընդունվում է օրենքի տեխնիկական պահանջը կատարելու համար։ Կարծում եմ, որ վարչապետը պետք է հրաժարվի Բաղրամյան 26-ից, այն ժամանակի ընթացքում կվերադարձվի նախագահի աշխատակազմին»,- հայտարարել է Փաշինյանը։
Ավելի վաղ՝ 2018-ի հունվարին, նախկին կառավարությունը որոշել էր, որ Հայաստանի վարչապետի նստավայրը տեղակայվելու է Բաղրամյան 26-ում։

28 Июнь 2018 - 10:36 AMT
Правительство Армении на заседании 28 июня утвердило место размещения аппарата премьер-министра РА. Указаны два адреса: Баграмяна, 26 и расположенное на Площади Республики правительственное здание №1.
Таким образом, бывшая резиденция президента на Баграмяна 26 будет вновь передана аппарату президента РА.
«Мы вовсе не забыли, что выступали с критикой в этой связи. Сейчас звучат мнения, что мы, оказавшись в правительстве, забыли, что критиковали ранее», – сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Я считаю, что премьер должен отказаться от резиденции на Баграмяна 26 и вернуть ее президенту», – отметил Пашинян.
Ранее резиденция президента Армении была на проспекте Баграмяна, однако после перехода Армении на правительственную форму правления третий президент РА Серж Саргсян, ставший премьером, оставил за премьер-министром резиденцию на Баграмяна 26.